Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
37 фактів про нашому тілі
Грецький філософ Арістотель вважав, що мозок існує, головним чином, щоб охолоджувати рідини усередині організму. В даний час достеменно відомо, що мозок контролює практично всі функції тіла і розуму.

У середньостатистичного дорослої людини шкірні покриви становлять 12-20 квадратних метрів, по вазі це приблизно 12% маси тіла.

У людському тілі знаходиться більш ніж 600 окремих скелетних м'язів.

Скелет дорослої людини складається з 213 кісток.

Хрящ є одним з небагатьох видів тканини, яка росте протягом всього життя. У віці від 30 до 70 років, ніс може зрости на 1,2 сантиметра, а вуха на 6 міліметрів.

Череп новонародженого містить простору між кістковими пластинами. У дорослих, зубчасті пластини щільно змикаються, як у дитячій грі пазли.

Звичайну людську голову покриває близько 100 000 волосся.

З віком діаметр кожного волоса на голові зменшується. Волосся досягають піку свого об'єму до 20 років, а вже в 70 стають такими ж тонкими, як у немовляти. Старіння також провокує ріст волосся у тих місцях, де вони не повинні бути, наприклад, в носі і вухах, а також змушує випадати там, де це необхідно.

Сотні мільярдів нейронів проводять електричні сигнали, які управляють тілом, від головного і спинного мозку.

Після деяких захворювань головного мозку, таких як травми, інсульти або інфекції, у деяких людей розвивається «синдром чужої руки», стан, при якому хворий може відчувати руку, але не має жодного контролю над рухом і не відчуває руку як частину свого тіла.

Коли гіпофіз втрачає свої основні функції, то він може збільшити або зменшити кількість гормону росту в організмі дитини, що росте, що призводить до гігантизму або карликовості.

Почуття дуже пристосовані до нашого світу, але вони мають обмеження. Наприклад, люди не можуть бачити в ультрафіолетовому спектрі, як це роблять бджоли, і не можуть розрізняти мільйони запахів, чим володіють шукачі.

Апендицит не грає ніякої ролі в життєдіяльності організмів сучасних людей. Вважається, що він був частиною травної системи у наших примітивних предків. Застаріла інформація, грає.

Запахи у людей визначаються як «стерео». Тобто різні сигнали з ніздрів від безлічі запахів надходять в певні зони мозку. Це може допомогти людині визначити напрямок, звідки виходить запах.

Шкіра містить 640 000 чутливих рецепторів, розкиданих нерівномірно по поверхні всього тіла. Ці рецептори в більшій концентрації знаходяться в хребтах рук, в губах, на кінчику язика, на долонях, на підошвах ніг і в області геніталій.

П'ять мільйонів нюхових рецепторів у верхній частині наших носових проходів групуються в мембрану. Ці рецептори допомагають нам розрізняти тисячі своєрідних ароматів.

Існує близько 9000 рецепторів на поверхні язика, в горлі і на небі.

За все життя люди виробляють близько 10 000 літрів слини. Вона необхідна для смаку, поки їжа не розчиняється слиною, ми не зможемо цілком відчути всі смакові якості.

Людський слух - менш гострі відчуття у людей, у порівнянні з багатьма тваринами, які можуть виявляти звуки в набагато більш високих і низьких частотах, на відміну від нас.

З дорослішанням кришталик ока стає все щільніше. Ось чому людям, які колись чудово бачили, часто потрібні очки вже в 40 років.

Тіло дорослої людини складається приблизно з 100 трильйонів клітин.

Тіло транспортує близько 25 трильйонів червоних кров'яних тілець (еритроцитів), найбільш важливих клітин в нашому організмі. Еритроцити складають близько 45% від загального об'єму крові.

Щогодини, утворюється близько 180 мільйонів нових еритроцитів. До виходу з кісткового мозку, більшість червоних тілець перетворюються в дископодібні повітряні кулі, які ідеально підходять для транспортування кисню і невеликої кількості вуглекислого газу по всьому організму.

Білі кров'яні тільця, або лейкоцити, становлять близько 1% від загальної кількості крові. Може бути таке, що їх кількість подвоїться протягом дня, але це тільки тоді, коли тіло реагує на інфекції.

Кровоносна система артерій, вен і капілярів становить близько 60 000 кілометрів.

Серце б'ється більш ніж 2,5 мільярдів разів за все життя (мається на увазі середньостатистична тривалість життя людини).

На відміну від інших м'язів, серцевий м'яз обходиться без стимулів з боку нервової системи. Сигнал для серця в такт виходить від синусно-передсердного вузла у верхній частині правого передсердя.

У здорової дорослої людини довжина тонкого кишечника складає від 5,5 до 7 метрів, це приблизно в чотири рази більше, ніж висота самої людини.

Близько 90% поживних речовин всмоктується в кров уже в тонкому кишечнику.

Близько полутра метра в довжину, товста кишка набагато коротший, ніж тонкий кишечник. Простір у ній більш просторе, що дозволяє вирізати і використовувати в операціях деякі частини даного органу.

Є близько 120 метрів насінних трубок в мошонці людини чоловічої статі. У цьому місці сперма зберігається до еякуляції і звільняється в кількості від 200 до 500 мільйонів сперматозоїдів, кожен з яких здатен запліднити яйцеклітину.

Під час овуляції, кількість білих кров'яних клітин в шийці матки різко падає. Якщо це не відбувається, то білі кров'яні клітини руйнувати все чужорідні тіла, в тому числі сперматозоїди.

На відміну від інших клітин, які містять повну ДНК людини, яйцеклітини і сперматозоїди включають в себе тільки лише половину ДНК, необхідного для створення нової людини. Обидві половини повинні з'єднатися, інакше просто не відбудеться процес розмноження.

Правильне харчування дуже важливе для розвитку мозку у дитини. Мозок дітей, які померли від недоїдання в протягом першого року життя, має набагато менше клітин і на розмір менше, ніж мозок здорової дитини.

ДНК - це основний «будівельний блок» життя, що представляє із себе довгі молекули, які містять чотири хімічним компонента: аденін (А), гуанін (G), тимін (Т) і цитозин (С).

Геном людини в половині ДНК одному ядра містить близько 31 мільярда пар для підстав: А, G, T і C.

Максимальна тривалість життя ссавців, як правило, співвідноситься до їх розмірами. Тривалість життя людини повинна бути десь між козами і кіньми, в діапазоні від 10 до 30 років. Але, у міру розвитку, людина розробив нові способи захисту від хижаків і хвороб, тим самим підвищивши свою тривалість життя до 74,7 років (у США).
Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався