Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
Цікаві факти про Індію
Площа території Індії в три рази менше, ніж США, але при цьому вона є другою за чисельністю населення країною у світі - 1 мільярд 170 мільйонів осіб. Зі своїми 3, 29 мільйонів квадратних кілометрів вона є сьомою за величиною країною світу.

Законом заборонено вивозити або ввозити в країну індійську валюту (рупії).

Індія є лідером за кількістю вбивств на рік. У середньому за останні роки в Індії було вбито 32 719 чоловік.

Індія є одним з світових лідерів по перериванню вагітності.

Більш одного мільйона індійців є доларовими мільйонерами, в той час як більшість індійців живе менше, ніж на два долари в день. Приблизно 35% відсотків індійців живе за межею бідності.

Корови вільно прогулюються по вулицях індійських міст. Вони вважаються тут священними і часто носять «Тілак», символ удачі у індуїстів. Корови вважаються одними з семи прабатьків людства, та як від них можна отримувати молоко, так само як і від рідної матері.

Танці є найбільш розвиненим видом мистецтва в Індії і є складовою частиною внутрішніх обрядів в кожному храмі. Індуїстські обрядові танці примітні експресивними рухами рук.

Багато індійські жінки ніколи не вимовляють ім'я свого чоловіка вголос, так як це вважається проявом неповаги до нього. Коли вони до нього звертаються, вони використовують слова, що виражає непрямі звернення, такі як «привіт», «дивися сюди» і так далі. Також вони звертаються до нього, як до батька своїх дітей.

Бути вдовою вважається поганим знаком, у хорошої дружини чоловік би не помер. Старші жінки в селі можуть називати вдову «та, яка з'їла свого чоловіка». У деяких ортодоксальних співтовариствах вдовам не дозволяється проходити поруч з нареченими або бути присутнім на будь-яких соціальних подіях.

Індія є батьківщиною шахів. Колись вони називалися «чатуранга», що означає в перекладі з санскриту «чотири роду військ», якими колись були слони, кавалерія, коні, колісниці і піші солдати.

Індійський прапор має три горизонтальні смуги різного кольору: жовто-оранжевий присвячений хоробрості і самопожертви, білий - правдивості і миролюбства, а зелений колір символізує вірність, родючість і благородство. Раніше посередині білої смуги зображували емблему з колесом прядки, але коли Індія здобула незалежність, буддистська «дхарма чакра» або колесо життя замінило старий символ.

Храми Каджурахо широко відомі своїми еротичними скульптурами, і є одним з найбільш відвідуваних туристами визначних пам'яток Індії. Вчені все ще продовжують сперечатися про справжнє призначення еротичних скульптур Каджурахо зі сценами сексу в різних позах. В якості учасників цих сцен зображені навіть тварини.

Перші бавовняні тканини в світі були виткані в Індії. Римські імператори називали легкі індійські тканини «тканим вітром». Імператори великих моголів називали ці тканини «ранковою росою» і «тканиною з поточної води.

У древній і середньовічній Індії було цілком звичайним саті - публічне самоспалення вдови разом з тілом її чоловіка.

В Індії складки і колір одягу розглядаються як важливі чинники соціальної класифікації. Також, за манерою поділу волосся в зачісці жінки можна визначити хто перед вами - повія чи жінка, близька до розряду святих.

В Індії 150 000 поштових відділень, що робить мережу з доставки поштових відправлень найбільшою в світі. При цьому нерідкі випадки, коли письму потрібно два тижні, що б подолати відстань 50 кілометрів.

Бенгальський тигр завжди був національним символом Індії, і колись він зустрічався практично по всій країні. У наші дні на волі в джунглях Індії живе не більше 4 тисяч особин цієї тварини.

Олександр Македонський (356-323 до нашої ери) був одним з перших впливових людей, який розвинув взаємини Індії з західним світом. Після його смерті ці зв'язки відродилися лише після того як в одній з гаваней Калькутти кинув якір знаменитий португальський дослідник сходу Васко да Гама (1460-1524).

Британське володарювання над Індією тривало з 1858 по 1947 рік, хоча англійці у великій кількості присутні в Індії ще з 17 століття. Британське вплив все ще простежується в архітектурі індійських міст, в освітній системі, транспортних системах та в політичному устрої. Багато хто з індійських найгірших голодних років для місцевого населення асоціюється з правлінням британців.

Всі основні види світового віросповідання присутні в Індії. Крім того, Індуїзм, Буддизм, Джайнізм і Сикхизм розвинулися саме тут.

Індуси представляють близько 80% відсотків населення Індії. Мусульмани є другою за величиною групою населення цієї країни - їх тут 13%. Між іншим, в Індії живе третє за величиною мусульманське населення в світі - більше тільки в Індонезії і в Пакистані.

Мумбаї (колишній Бомбей) зі своїми 15 мільйонами чоловік є найбільшим містом Індії. У 1661 році британські інженери побудували насипні дороги, що з'єднали сім островів, на яких раніше розташовувався Бомбей, в єдину масу землі.

Мохандас K. Gandhi (1869-1948), відомий у всьому світі як Махатма Ганді, що перекладається з санскриту, стародавньої мови індійців, як «Велика Душа». Він присвятив усе своє життя визволенню країни від британського панування. Його методами було мирне громадянську непокору британському режиму, яке, врешті-решт, призвело до звільнення Індії. 2 жовтня, день народження Махатми Ганді є національним святом Індії. Він був убитий в 1948 році - на наступний рік після звільнення рідної країни.

Храм Лотоса в Індії є одним з найбільш відвідуваних храмів у світі, за рік його поріг переступає понад 50 мільйонів людей.


Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався