Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
Цікаві факти про Землю
Землю можна розглядати як живий організм, що володіє власним диханням: вона регулює свою температуру, споживає енергію і постійно змінює свою шкіру.
Дослідники в області астробіології виявили, що нинішнє стабільне стан клімату Землі є аномалією, і в наступні кілька мільярдів років все повинно «прийти в норму».

Під поверхнею океанів знаходяться найбільші гірські ланцюги, які охоплюють поверхню земної кулі, як шви на бейсбольному м'ячі.

Більше 80% відсотків поверхні Землі мають вулканічне походження.

Серед американських індіанців поширене повір'я, що поверхня Землі спочиває на гігантській черепасі, і вона тремтить кожен раз, коли черепаха робить крок.

За однією з популярних гіпотез, Земля колись ділила свою орбіту з іншою планетою, яку вчені назвали Тея. Багато мільярдів років тому ці планети зіткнулися, і в результаті найбільшої катастрофи в своїй історії Земля придбала додаткову масу і отримала свій власний супутник.

Інша теорія стверджує, що колись близько 200 мільйонів років тому в палеозойських і мезозойських еру всі континенти становили єдину масу Землі (суперконтинент Пангея). Північна частина величезного континенту, Лавразія, складалася з Євразії та Північної Америки, а в південну частину, Гондвану, входили Австралія, Південна Америка, Африка, Антарктида і Індія. Пізніше, при поділі континентів, Індія відірвалася від Гондвани і приєдналася до Африці.

Плити земної кори рухаються зі швидкість декількох дюймів на рік, що приблизно дорівнює довжині відростання людського нігтя за рік. На цій підставі можна стверджувати, що через 250 мільйонів років на Землі з'явиться новий суперконтинент.

Початок промислової революції ознаменувало собою початок ери помітного впливу на стан навколишнього середовища. З тих пір людство виробляє стільки вуглекислого газу, яке серйозно порушує баланс газів в атмосфері і її хімічний склад.

Кількість вуглекислого газу у воді і в атмосфері, а також сонячної енергії, яку отримує Земля, є чинниками, які зумовлюють тривалість життя на Землі та існування самої планети.

Занадто великий парниковий ефект небезпечний для існуючої життя на Землі, але якби парникового ефекту не було зовсім, то середня температура на планеті склала б -18 ° С, замість +15 ° C, які ми маємо зараз.

Джунглі Амазонки є домом для однієї третини видів тварин і рослин на Землі, і це підтверджує теорію про те, що планета може зберегти життя на своїй поверхні в межах обмеженій території.

Є серйозні доказ того, що Всесвіт утворився після великого вибуху близько 13 мільярдів років тому, і дві третини її історії пройшло ще до формування Сонячної системи. За цей час народилося і загинуло багато зірок і водень, гелій і літій поступово почали заміщатися іншими елементами з більш складними атомами, такими як вуглець, кисень, кремній, магній і азот. Земля своїм виникненням і розвитком зобов'язана величезній кількості процесів, які відбувалися, і будуть відбуватися протягом її життя.

Земля, яку можна розглядати як металева куля, покритий кам'яною оболонкою, мчить в космічному просторі зі швидкістю 107000 кілометрів на годину.

Існування місяця дуже важливо для існування Життя на Землі, так як вона стабілізує її нахил відносно Сонця. Без місяця на Землі відбувалися б хаотичні зміни клімату, і вона не змогла б стати жилої.

Велика енергія ядра і магми Землі допомагають їй утримувати океани і атмосферу. Ця енергія також допомогла сформувати тектонічні плити, що відокремлюють океани від магми. Потім тепло і тиск витіснило на поверхню океанів сушу, яка виявилася легше морського дна.

Крім сонячної енергії, земля використовує колосальний запас тепла, який знаходиться всередині неї. Кожен рік на поверхню Землі виходять мільярди і мільярди калорій внутрішньої енергії.

Після того як Земля почала охолоджуватися, вирісши до своїх нинішніх розмірів, літосфера, яка огорнула планету, як яєчна шкаралупа, почала лопатися і утворилося 7 великих і дванадцять «маленьких» плавучих островів з зазубреними краями. Ці острови і стали сучасними тектонічними плитами, які постійно рухаються над в'язкою мантією, труться один об одного, зіштовхуються і намагаються видертися один на одного.

Тектонічні плити Землі діляться на материкові і океанічні освіти. Континентальна земна кора сформована з відносно легкого граніту і досягає від 29 до 48 кілометрів, в той час, як більш щільне базальтове океанічне дно досягає товщини тільки 8-9,5 кілометрів.

Землетруси, виверження вулканів і зростання гір є добрими знаками, так як ці процеси доводять, що життя нашої планети триває. Все це є результатом руху тектонічних плит.

Багато інші планети і їхні супутники також мають вулкани, але на них немає гір. Це означає, що там не сформувалися тектонічні плити, результатом зіткнення яких і зминання їх країв стає освіта гірських хребтів.

Тектонічні плити внесли свій внесок і в розвиток життя на Землі. Вулкани викидали величезні маси водяної пари, які конденсувався на поверхні тектонічних плит, а гази, виштовхнуті на поверхню Землі, поступово сформували її атмосферу.

Так звані «гарячі точки» - це місця, де базальтові колони «протикають» земну кору і дозволяють магмі витекти на поверхню. Рух тектонічних плит над такими «гарячими точками» призводить до утворення ланцюгів вулканічних островів, які називають підводними горами. Одним із прикладів таких вулканічних гір є гірський хребет, який знаходиться під сучасними Гаваями.

Гімалаї - це зразок руху тектонічних плит назустріч один одному.


Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався