Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
Факти про забруднення навколишнього середовища
Приблизно 1/3 риб самців у британських річках знаходяться в процесі зміни статі через забруднення води. Гормони, що потрапляють у каналізацію, включаючи що входять до складу жіночих контрацептивів, вважаються основною причиною цього феномена.

У середньому 1 000 дітей в Індії вмирають від діареї інших хвороб, які розвиваються від вживання забрудненої води, кожен день.

Американці купують більше 29 мільйонів пластикових пляшок води в рік. Щоб зробити ці пляшки, потрібно використовувати 17 мільйонів барелів сирої нафти, яких було б достатньо, щоб забезпечувати мільйон легкових машин паливом цілий рік. Тільки 13% цих пляшок переробляється. Щоб розкластися безслідно цим пляшках будуть потрібні століття, а якщо їх спалити, то важко уявити, скільки шкідливих речовин, включаючи важкі метали, буде викинуто в повітря.

У 2011 році після цунамі в Японії утворився плавучий острів завдовжки в 70 миль, що складається з будинків, пластику, машин і радіоактивних відходів, який повільно дрейфує в Тихий океан. Експерти припускають, що ця маса досягне через два роки Гаваїв, а роком пізніше допливе до західного узбережжя США.

Після того, як після цунамі 2011 року в світі вибухнув ядерний криза, японське уряд допустив скидання в Тихий океан 11 мільйонів літрів радіоактивної води. Кількома днями пізніше в 80 кілометрах від берега почали виловлювати заражену радіацією рибу.

Одним з найбільш поширених і небезпечних забруднювачів навколишнього середовища є кадмій, який вбиває статеві клітини людських ембріонів. Кадмій поширився в навколишнім середовищі настільки, що він присутній практично у всьому, що ми їмо і п'ємо.

7000000000 кілограмів сміття, в основному пластика, викидається в світовий океан щорічно.

Близько мільйона морських птахів гине від впливу пластикових відходів щороку. Більше 100 тисяч морських ссавців і незліченна кількість риби буває вбито бездумним забрудненням навколишнього середовища.

Забруднення навколишнього середовища в Китаї впливає на погоду в Сполучених Штатах. Щоб забруднене повітря потрапив з Китаю в Америку, потрібно всього п'ять діб. Потрапивши в атмосферу над США, шкідливі повітряні домішки не дають нормально сформуватися дощовим і сніжним хмарам, і, тому випадає менше опадів.

Дослідження 2010 року визначив, що діти, які живуть поруч з безкоштовними автострадами, мають більший ризик розвитку аутизму, ніж ті, хто живе далеко від доріг. Вчені вважають, що цей ризик пов'язаний з великою кількістю шкідливих речовин, що викидаються автотранспортом в атмосферу.

Індійська річка Ганг вважається однією з найбільш забруднених у світі. Її забруднення включає каналізаційні стоки, попадання сміття, їжі і останків тварин. У деяких місцях Ганг просто заразний, оскільки в ньому пливуть наполовину кремувати тіла дорослих і, загорнуті в покривала, тіла померлих дітей.

З 1956 по 1968 рік один із заводів у Японії скидав безпосередньо в море ртуть, від яких заражаються риба. Надалі цим токсичним металом заразилося понад 2000 людей, що вживали в їжу цю рибу, і багато з них померли.

Вважається, що стіни древнього грецького Акрополя розкришилися більше через кислотних дощів, що пройшли за останні 40 років, ніж за всі попередні 2,5 тисячі років. Близько 40% території Китаю піддається постійному впливу кислотних дощів, а до 1984 року половина дерев знаменитого Чорного лісу у Німеччині була пошкоджена такими опадами.

У 1986 році найбільша в історії людства катастрофа на ядерній електростанції в Чорнобая вбила відразу ж 30 чоловік і поступово забрала ще близько 9 тисяч життів. До цих пір 30 кілометрова зона навколо чорнобильських реакторів залишається безлюдною.

Хоча в Ботсвані живе всього 2 мільйони чоловік, вона вважається другою за забрудненості країною світу. Забруднення, заподіювані гірничодобувною промисловістю і лісовими пожежами, є основними причинами.

Найбільший у світі комплекс з виплавки важких металів знаходиться в сибірському місті Норильську. Очікувана середня тривалість життя тут на 10 років нижча, ніж в інших російських містах.

Вивчення 60 пляжів в Південній Кароліні показало, що забруднення води стає в пік припливів і відливів, які відбуваються в молодик і повний місяць.

Автомобілі, вироблені у 1985 році, викидають в атмосферу приблизно в 38 разів більше чадного газу, ніж модель 2001 року. Моделі BMW забруднювали повітря найменше, в той час, як Крайслер і Міцубісі були гіршими за цим показником. Крім того, автомобілі з меншою витратою палива забруднюють атмосферу менше.

У грудні 1952 року в Лондоні утворився настільки сильний смог, від якого загинуло 4 тисячі осіб, а в наступні два тижні загинуло ще 12 тисяч жителів. Головною причиною стало загоряння вугілля.

У США кожен день викидається приблизно 130 тисяч комп'ютерів, і більше 100 мільйонів мобільних телефонів викидається кожен рік.

Сажа і дим від багать, що розводяться для приготування їжі прямо в приміщеннях (що ще нерідко зустрічається в нерозвинених країнах), вбивають близько двох мільйонів людей на рік, що більше, ніж смертність, спричинена малярією.

Річка Міссісіпі приносить у Мексиканську затоку близько 1,5 мільйонів кубометрів нітратів в рік, створюючи кожне літо в затоці "мертву зону", рівну розмірам штату Нью-Джерсі.

У всьому світі щороку помирає близько 15 мільйонів дітей через хвороби, якими вони заражаються після вживання питної води.

Середня сім'я в Північній Америці, Європі і в Австралії викидає більше 1 тонни сміття щорічно.


Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався