Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
41 факт про стрес
Стрес був названий «тихим вбивцею», який може призвести до захворювань серця, високого кров'яного тиску, болів у грудях і аритмії.

Існує міф, що стрес провокує появу сивого волосся, але насправді він призводить до тільки лише випаданню. По суті, телоген міазми (випадання волосся) може початися вже через три місяці після стресових подій.

У 2009 році топ самих напружених професій становили: хірург, комерційний пілот авіакомпанії, фотожурналіст, виконавчий рекламний директор і агент з нерухомості. Найменш стресовими професіями стали: дієтолог, астроном, системний аналітик і інженер-програміст.

Найбільш "стресові" місця проживання людей в Америці: Чикаго, Іллінойс, Лос-Анджелес, Каліфорнія і Нью-Йорк.

Стрес змінює нейрохімічних склад речовин, який можуть вплинути на статеві функції людського організму. Нервове збудження призводить до проблем з фаллопієвих трубками і спазмами матки, які в подальшому згубно вплинуть на здоров'я жінки. Стрес у чоловіків знижує кількість і рухливість сперматозоїдів, що обов'язково призведе до еректильної дисфункції. Насправді, проблеми з психікою в 30% є проблемами безпліддя.

Психоз робить прищі болючіше, викликаючи запалення шкірного покриву. Дослідники вважають, що всьому виною проблеми, пов'язані з запаленням, а не підйомом шкірного сала (жирна субстанція в шкірі).

Сміх зменшує гормони стресу (наприклад, кортизол, адреналін і адреналін) і зміцнює імунну систему, випускаючи в кров оздоровчі гормони.

Гормон стресу (кортизол) провокує не тільки накопичення черевного жиру, але й збільшує кількість окремих жирових клітин по всьому тему, що дослідники називають «хворобою» товстунів.

Стрес пов'язаний з шістьма основними причинами смертності: серцеві захворювання, рак легенів, хвороби внутрішніх органів, нещасні випадки, цироз печінки і самогубства.

Стрес під час залицяння подружжя за інвалідом-чоловіком суттєво збільшує ризик інсульту у жінок.

Хронічний стрес може порушити розвиток росту у дітей за рахунок зниження виробництва гормону росту в гіпофізі.

У 2009 році опитування CNN показує, що причиною номер один для стресу в більшості країн є гроші. Країни, більш потребують грошей: Малайзія, Китай, Сінгапур і США. Країни, менш потребують грошей: Росія, Франція та Італія.

Термін «стрес» походить від латинського «stringere» (стати жорсткішими).

У хвилювання є і позитивні риси. Коли нас щось турбує, основний потік крові перестає потрапляти в побічні капіляри, що обмежує кровотеча в разі, якщо ви отримали рану.

Під час стресу зіниці розширюються (мідріаз) так само, як вони розширюються при вигляді атракціону: тобто, коли необхідно зібрати більше візуальної інформації про ситуацію.

Хронічний стрес насичується мозок сильнодіючими гормонами, які призначені для короткострокових надзвичайних ситуацій. Постійний вплив даних гормонів призводить до пошкодження, скорочення, і вбивства деяких клітин мозку.

У 2003 році дослідження показало, що жінки з помірним рівнем стресу знаходилися в категорії з більш низьким ризиком самогубства, ніж ті жінки, які мали дуже високі або дуже низькі рівні душевних занепокоєнь.

Вчених пропонують, що нервозність є частиною еволюційного шляху, тому що саме вона дозволила людині вижити. Зокрема, стрес тимчасово збільшує зосередженість і покращує фізичну працездатність.

Дослідження показали, що темний шоколад знижує кількість гормонів стресу, таких як кортизол і інших «боротьба-втеча» гормонів. Крім того, какао багато антиоксидантами, званими флавоноїдами.

Хронічний стрес збільшує концентрацію цитокінів, які провокують запальні процеси. Вплив постійного запалення безпосередньо призводить до пошкодження артерій і життєво важливих органів.

Нервові ситуації змінюють рівень цукру в крові, що може викликати перепади настрою, підвищену стомлюваність, гіперглікемію, метаболічний синдром, а також стати основним фактором ризику розвитку інфаркту та діабету.

Хронічний стрес посилює синдром роздратованого кишечника (СРК), захворювання, яке викликає подразнення товстої кишки і викликає запор, спазми, а також здуття живота.

Дослідження показують, що ВІЛ-інфіковані чоловіки мають слабкий прогрес у лікуванні, якщо вони знаходяться в стані стресу, ніж ті, хто перебувають у абсолютному спокої.

Нервові розлади знижують здатності гематоенцефалічного бар'єру по фільтрації крові, тим самим послаблюючи захист нейронів мозку від отрут, вірусів, токсинів та інших отруйних речовин у хімічному складі крові.

Акустичне роздратування (викликане гучними звуками) може викликати напад QT синдрому подовженого інтервалу (LQTS), розлади серця, і спричинити більш ніж 3000 смертей в США щороку.

Молоді люди, котрі виховуються в родині військовослужбовців, більше всіх схильні до стресу і виникненню емоційних проблем, ніж інші підлітки.

Нервові занепокоєння підвищують ризик передчасних пологів і виникнення внутрішньоутробної інфекції.

Посттравматичний стрес змінює мозок дітей на фізичному рівні, зокрема, зменшується гіпокамп, частина мозку, яка зберігає і витягує спогади.

Китайські кульки стресу (баодінскіе кулі) були створені в період династії Мін (1368-1644) в містечку Баодін, Китай. Спочатку вони виготовлялися із заліза, і як вважається, служили для зняття стресу, тому що стосувалися і чинили тиск на акупунктурні точки долонь.

Стрес може призвести до головного болю, в результаті якої тіло перенаправляє потік крові в інші частини тіла.

Гіпер-збудження в результаті стресових ситуацій провокує реакцію організму, яка служить причиною хронічного безсоння.

Ранні записи про посттравматичному стресовому синдромі датуються восьмим століттям до нашої ери в «Іліаді» Гомера, коли Ахіллес відчуває сильне нервове спустошення після бою в Троянській війні. Ахіллес скаржиться на почуття емоційного «оніміння» та «мертвости», висловлюючи думки про самогубство і гніві.

Коли клітини організму скорочуються у зв'язку з впливом гормонів стресу, вони від'єднуються одна від одної, сприяючи появі депресивного стану.

Чоловіки частіше, ніж жінки, схильні до появи конкретних, пов'язаних зі стресом захворювань, включаючи гіпертонію, агресивна поведінка і зловживання алкоголем / наркотиками.

Хронічно низький рівень шуму і занижене сприйняття низькочастотних шумів людським слухом провокують вироблення гормонів стресу, які безпосередньо заважають навчанню і роботі, а також підвищують кров'яний тиск, погіршують імунну систему, збільшують агресію.

Стрес створює гормональні зміни в людському організмі, через що виникає «синдром зламаного серця» (BHS), або стресова кардіоміопатії (різка слабкість серцевого м'яза). Цей стан виникає дуже швидко, і зазвичай у жінок. В Японії, BHS називається «осьміножьей пасткою кардіоміопатії», тому що лівий шлуночок схожий на кульку своєрідної форми.


Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався