Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
Цікаві факти про сни
Ви не можете хропіти і бачити сни одночасно.

До того часу, коли ми помремо, більшість з нас проведе по чверті століття уві сні, а шість років з них будуть наповнені сновидіннями. Хоча, прокинувшись, більшість з цих снів ми вже не пам'ятаємо.

Єгипетських фараонів вважали дітьми Ра (бога сонця), і тому їх сни вважалися священними.

Вчені припустили, що сни людських ембріонів через відсутність візуальних стимулів в утробі матері в основному складаються зі звуків і тактильних відчуттів.

Згідно з Платоном, сни зароджуються в органах, розташованих в животі. Він вважав, що печінка - це біологічний джерело більшості снів.

Еліас Хоуї (1819-1867) сказав, що винахід їм швейної машинки було пов'язано з кошмарним сном, в якому він був атакований канібалами, озброєними списами у формі швейної голки, яку він згодом і винайшов.

За винятком особливо рідкісних випадків, всі люди в тій чи іншій мірі схильні сновидінням. Тим не менш, багато хто не здатні згадати хоча б один сон.

Більшість з нас бачить сни кожні 90 хв, а найдовші сни (30-45 хвилин) трапляються вранці.

Ашанті, народ, що живе на Заході Африки, сприймає сни настільки серйозно, що вони всерйоз можуть піддати кримінальному переслідуванню чоловіка, який бачив в еротичному сні дружину іншого чоловіка.

Відкрита в 1856 році планета Нептун, яку назвали на честь римського бога морів, вважається планетою снів, тому що сни, як вода, спотворюють і затуманюють образи і сенс. До того ж, вода являє глибину неусвідомленого почуття і місць, в які ми потрапляємо у сні.

Сни про те, що ви втрачаєте зуби або їх у вас видаляють, можуть означати багато чого, включаючи страх безпорадності або будь-яку втрату у вашому житті. У жінок таких снів буває більше, ніж у чоловіків.

Сни про брудній воді можуть сигналізувати про те, що у вас зароджуються небудь проблеми зі здоров'ям.

Інопланетяни уві сні можуть стати передвісниками того, що ви на порозі труднощів, пов'язаних з новою обстановкою і навколишнім середовищем, або, що ваше приватне життя під загрозою.

Побачений у сні шоколад може символізувати те, що сплячий вважає, що він гідний нагороди і чекає її. Це також може означати, що спляча людина не відмовляє собі в бажаннях, і йому потрібно стримати їх.

Якщо сплячий стоїть у сні на високій скелі - це може вказувати на його широкий кругозір або на те, що він перебуває на порозі важливого рішення, але боїться провалу.

Вільям Шекспір ​​(1564-1616), як і його попередники, грецькі драматурги, використовував сни персонажів у своїх п'єсах для розвитку сюжету і описи персонажів. Наприклад, сни Гамлета, леді Макбет, короля Ліра, Річарда III, Ромео і Джульєтти були ключами до психологічним і символічним мотивами і допомагали глибше відкрити і зрозуміти внутрішній світ героїв.

Кольори уві сні можуть інтерпретуватися лише в контексті ставлення до них сплячої людини. Наприклад, для однієї людини кров у сні буде означати любов і секс, а для іншого це буде означати руйнування і кров.

Будинок у сні - це часто символ нашого тіла, тому великий особняк може представляти наше «багате», можливо, трохи перебільшене его. Особняк може також представляти наш великий потенціал.

Батьків, чекаючих дитину, часто супроводжують сни про викидень, але це не пророцтво, а просто символ їх занепокоєння за дитину. Також, сон про викидень може вказувати на те, що справи у вашому бізнесі йдуть не кращим чином.

Через те що кошмари вважаються плодами впливу зловісних персонажів, таких як відьми, фольклор пропонує класти нож в подножье ліжка. Вважається, що сталь ножа відлякує злих духів.

У стародавній Греції сни вважалися посланнями богів. Інкубація або практика викликання багатозначних снів, засинаючи в священному місці, також була популярна, особливо в хілерском культі Асклепія і Епідауруса.

Почуття падіння уві сні зазвичай трапляється на початку ночі, в першій стадії сну. Ці сни часто супроводжуються м'язовими спазмами, які називаються «миоклоническими поштовхами», і які звичайні у багатьох ссавців.

Польоти уві сні відомі з найдавніших часів, коли ніхто й не підозрював, що коли-небудь буде винайдений літак.

Знакова робота Зигмунда Фрейда (1856-1939) «Тлумачення снів» (1900), яка стала в майбутньому настільною книгою для багатьох провісників, була продана в кількості всього лише 415 екземплярів в перші два роки.

На відміну від сучасного тлумачення снів, яке орієнтоване на психологічні моменти, древні пояснення були пов'язані з пошуком ключів, які відкривають майбутнє.

Схоже, що процес фіксації подій в пам'яті під час сну відключається. У тих, хто стверджує, що він не бачить снів, це блокування більш повна, ніж у інших. Сни можуть забуватися через те, що вони нескладні і непослідовні, або вони містять інформаційний матеріал, який відривається нашою пам'яттю.

На думку психологів, мрії наяву і уві сні можуть бути пов'язані, але під час них відбуваються різні пізнавальні процеси.

Польоти уві сні можуть виражати і наші надії, і життєві страхи. Фрейд асоціював такі сни з сексуальним бажанням, Альфред Адлер вважав, що сплячий намагається піднятися над іншими, а Карл Юнг з бажанням вирватися з кільця обмежень.


Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався