Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
Цікаві факти про Ірак
Дослідники стверджують, що більшість ірландців і бриттів можуть простежити своє коріння в Сирії та Іраку.

Іракці святкують два новорічних дня. Перший з них це перший день Мухаррама, першого місяця мусульманського календаря. Деякі іракці святкують і настання Нового року по грегоріанському календарем.

Танці відіграють важливу роль в культурі Іраку вже кілька тисячоліть. Один з танцювальних стилів, який називається «hacha'a», дуже схожий на танець живота, але в ньому більше рухів шиї та рук і менше рухів стегнами. У жінки повинні бути довге волосся, так як в одній з частин танцю необхідно розгойдувати волоссям.

В Іраку, як і в багатьох інших мусульманських країнах, вважається непристойним використовувати при їжі ліву руку, так як вона вважається «нечистою».

В Іраку не вважається непристойним є швидко і без використання вилки і ложки. Навпаки жадібне поїдання їжі гостем вказує на те, що вона дійсно смачна. Гість в іракському будинку буде вкрай ображений, якщо раптом біля обіднього столу виявиться домашній вихованець.

За традицією в Іраку більшість наречених і наречених візьмуть шлюб зі своїми двоюрідними чи троюрідними братами і сестрами.

Родюча долина між двома легендарними ріками Тигр і Євфрат стала хорошим майданчиком для розвитку цивілізації в 7 столітті до нашої ери. Цей район називали по різному в різні періоди історії, включаючи «Аль-Джазіра», що в перекладі з арабської мови означає «острів» або «Месопотамія» - «земля між двома ріками» в перекладі з грецького.

Ірак вперше взяв участь в олімпійських іграх в 1948 році і виграв тільки одну медаль в змаганнях штангістів (бронзу) на римській олімпіаді. Ірак ніколи не брав участь в зимових олімпійських іграх.

Жінки в Іраку традиційно мали більше свобод, ніж представниці інших країн цього регіону. Тим не менше, після останньої війни їх положення все більше погіршується. Релігійні групи намагаються змусити жінки остаточно сховати особи і загрожують тим з них, хто носить одяг в західному стилі. До того ж, через жалюгідний стан економіки зростає число іракських жінок, що продаються в сексуальне рабство.

Археолог Леонард Вуллі (Leonard Woolley) стверджує, що боязнь чорних кішок, звичка ділити час на 12 годин після опівночі і опівдні і пророкування долі людини по розташуванню сузір'їв були «винайдені» в Іраку.

У 1923 році Верховний Суд США визначив, що люди, що живуть на Середньому Сході, в тому числі і в Іраку, відносяться до європеоїдної раси, але не є «білими», так як більшість людей не вважали їх такими. Це думка змінилася у 1946 році. В даний час ценз США вважає людей з цього регіону, так само як і євреїв, «білими» людьми.

У грудні 2011 року останні американські війська були виведені з Іраку, що означало кінець майже дев'ятирічної війни. Це був найбільший контингент військ США, що знаходився в якій-небудь країні з часів В'єтнаму. Тим не менш, в Іраку продовжують працювати 1700 дипломатів; радники з розробки законів, розвитку економіки та сільського господарства; 5 тисяч фахівців із забезпечення безпеки та понад 5 тисяч фахівців в інших областях.

Більше половини американців вважають, що війна в Іраку завела в тупикове положення. Також більше половини вважає, що адміністрація Буша обдурила громадську думку, стверджуючи, що в Іраку були знайдені сліди зброї масового знищення. Близько половини респондентів відповіли, що втручання США мало негативні наслідки для Іраку, а гроші, витрачені на цю війну, стали головною причиною економічної кризи в США.

Згідно з Біблією, Авраам народився в Урі, що знаходиться в південному Іраку. Дружина Ісаака Ребекка родом з Нахора, який теж перебуває в Іраку. Додатково до всього, легендарні сади Едему також перебували на території Іраку.

Гори становлять 20% іракської території. Дві основні гірські ланцюги - це Таурус, що на кордоні з Туреччиною, і Загрос - на кордоні з Іраном. Ліси в Ірані збереглися тільки в горах.

Одним з поширених в Іраку рослин є лакрічник (солодка), який вже кілька тисяч років використовується як лікарський засіб. Воїни ще в стародавні часи помітили, що, пожувавши лакричник, можна обдурити спрагу.

З більш, ніж 150 тисяч іракців, загиблих в останню війни, 80% були цивільними людьми.

Війна в Іраку коштувала 800 мільярдів, було вбито більше 4,5 тисяч американських військових і понад 30 тисяч було поранено. У загальній складності в Іраку відслужило 1,5 мільйона чоловік.

Протягом 5 тисяч років в Іраку люди тримають бджіл. Мед є одним з основних джерел доходу для багатьох іракських родин.

Пилові та піщані бурі лютують в Іраку від 20 до 50 днів у році, особливо, влітку. Піщані бурі піднімають пісок на висоту до 15 метрів, а пилові хмари піднімаються на висоту від одного кілометра до двох.

Сазан в Іраку може виростати до ваги майже 140 кілограмів, а акули піднімаються далеко вгору по великих іракським річках.

Перші за останні 50років демократичні вибори в Іраку пройшли в січні 2005 року.

Футбол є найпопулярнішим видом спорту в Іраку. Також тут займаються баскетболом, боксом, важкою атлетикою, стрибками на конях і їх виїздки.

До першої війни в Перській затоці США були союзником Саддама Хуссейна. Вони допомагали Саддаму отримувати інформацію про Ірані під час іраксько-іранської війни в 1980е роки, щоб не дати Ірану виграти цю війну. Також під час цієї війни американці постачали Саддама озброєннями.


Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався