Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
Цікаві факти про Канаду
Назва цієї країни прийшло з мови індіанців ірокезів. «Каната», значить, «село», «поселення».

Кордон між Канадою і США простягається на 8891 кілометр, включаючи 2475 кілометрів кордону з Аляскою. Жодна інша пара держав не має настільки довгою спільного кордону.

Канадським девізом є вислів «A Mari Usque ad Mare», що означає «Від моря до моря».

Хоча Нової Шотландії в 1625 році був подарований британським королем Чарльзом Першим свій власний прапор, у Канади не було свого символу незалежності аж до 15 лютого 1965 року. У цей день британський парламент прийняв відомий тепер у всьому світі прапор з кленовим листом.

Зі своїми 9976140 м ² території Канада є другою за розмірами країною в світі після Росії.

Щільність населення в Канаді становить 8,6 чоловік на квадратну милю - і це дев'ята з країн у світі, відома своєю малою щільністю населення.

Середня тривалість життя людей в Канаді становить 81,16 року, і це восьмий показник у світі. Сполучені Штати з 78,14 року знаходяться тільки на 46 місці.

Східне узбережжя Канади було населене вікінгами ще близько 1000 року до нашої ери. Археологічні докази існування такого поселення були знайдені на острові Ньюфаундленд.

Ньюфаундленд став першою частиною Канади, дослідженої європейцями. За іронією долі цей острів став останнім районом, який став однією з провінцій цієї країни в 1949 році.

У 1642 році група релігійних місіонерів із Франції була натхненна баченням, яке призвело до виникнення поселення в диких лісах Канади. Пізніше цей населений пункт виріс у сучасний Монреаль.

Згідно з опитуванням, проведеним у 2001 році, 42,6% канадців зарахували себе до прихильників римської католицької релігії, 23,3% вважали себе протестантами, а 16% заявили, що вони атеїсти.

Країна Канада утворилася 1 липня 1867, коли британським парламентом був виданий британський Північно-Американський Акт.

Кінна поліція була сформована в 1873 році і нараховувала дев'ять осіб. У 1920 році вона об'єдналася з поліцією Домініону і стала знаменитою канадської королівської кінної поліцією, в якій в наші дні служить понад 28 тисяч людей.

Хокей з шайбою є національним видом спорту в Канаді. Саме тут з'явився хокей в його сучасному вигляді. Офіційні правила хокею з шайбою були вперше опубліковані в Монреаль Газетт в 1877 році.

Канадець Джеймс Нейсміт винайшов баскетбол, щоб дати можливість студентам спортивної школи Спрінгфілда в штаті Массачусетс займатися спортивною грою в приміщенні в зимовий час.

Столиця Канади Оттава спочатку називалася Байтаун на честь полковника Джона Бая, чий штаб розташовувався в цьому місці під час будівництва каналу, що з'єднав річку Оттава з озером Онтаріо.

У Канади найдовша в світі лінія морського узбережжя, яка в цілому складає 244 тисячі кілометрів.

Найнижча температура в Північній Америці (-63 C) за всю історію спостережень була зареєстрована в населеному пункті Снег на території Юкон 3 лютого 1947.

Канада відома тим, що на її території мешкають американський лось і ведмідь грізлі, але тут живе ще й 55 тисяч видів комах і близько 11 000 видів кліщів і павуків.

У Канаді зосереджена 9% всіх відновлюваних світових запасів прісної води.

Офіційними мовами Канади є англійська та французька. За всю історію цієї країни аж до теперішнього часу виникали деякі конфліктні ситуації між англомовним і франкомовним населенням.

Напруга між двома основними діаспорами Канади досягло піку в жовтні 1970 року, коли Фронт визволення Квебеку, терористична організація, влаштовувала вибухи в містах, грабувала банки і яка зробила низку інших злочинів, викрала торгового представника Сполученого Королівства, Річарда Кроса. Армія поклала кінець революційним настроям, і було заарештовано кілька сотень підозрюваних у змові.

Чарльз Фенерті, поет з Галіфаксу. Що в Новій Шотландії був першим, хто використовував деревину для виробництва паперу. Він почав експериментувати в 1839 році і отримав першу папір з деревної целюлози в 1841 році.

Канадці зробили багато важливих для людства винаходів, включаючи гас, електронний мікроскоп, електричний орган, інсулін, снігохід і електроплиту.

Канада є основним виробником і споживачем сиру. У 1997 році канадці справили 350 тисяч тонн, принаймні, 32 видів сирів і з'їли більше, ніж по 10 кілограмів цього продукту на людину.

Гелексіленд в торговому центрі Едмонтона в провінції Альберта є найбільшим у світі парком розваг, розташованим в приміщенні.

У провінції Альберта знаходиться 50% всіх світових запасів природного бітуму, який використовується для виробництва асфальту.

Телевізійна вежа в Торонто була найвищою у світі спорудою, до тих пір, поки це досягнення не було перекрито в 2007 році.

Озеро Маніту на острові Манітулін, що знаходиться на озері Гурон є найбільшим у світі озером в межах іншого озера (107 км ²).


Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався