Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
Цікаві факти про переробку відходів
Використані презервативи в Південному Китаї переробляють в стрічечки для волосся. Ці стрічки продаються цілком добре, але деякі лікарі стурбовані гігієнічними аспектами цього начебто цілком благої справи.

Набагато більш імовірно, що середній американець швидше піде здавати стару річ в переробку, ніж він піде голосувати.

Тільки в США щорічно викидається 18000000000 підгузників.

Для виготовлення трун вимагається 90272 тонн сталі, 2700 тонн міді і бронзи і більше 9 мільйонів погонних метрів деревини твердих порід, покритих токсичним ламінатом. Британська компанія «Екопод» запропонувала оригінальне рішення цієї проблеми, пропонуючи труни, зроблені на 100% з переробленого паперу.

У Сполучених Штатах живе тільки 4% світового населення, але ця країна стоїть на першому місці по виробництву сміття. У 2006 році американці викинули або здали на переробку 250 мільйонів тонн сміття, а у канадців відходів було у вісім разів менше.

Сучасні відходи стали відносно новим феноменом - вони накопичуються в результаті промислового виробництва, виробництва товарів для масового споживача і, власне, від споживання цієї продукції.

Ще до 20 століття більшість американців і європейців практикували використання відходів для вторинних потреб. Найчастіше це відбувалося в сільському господарстві. Наприклад, в Середні віки кожум'яки збирали людську сечу для дублення шкіри тварин. Сеча також застосовувалася при виробництві пороху.

До 20 століття найбільш вживаними у вторинному виробництві відходами були кістки. Перероблені кістки застосовувалися для виробництва гудзиків, желатину, різних клеючих матеріалів, а також папери.

В кінці 19 століття рознощики товарів були основними збирачами брухту. Вони скуповували у клієнтів непотрібні їм речі, які були ще придатні для вживання, і, коли у них накопичувалось достатня їх кількість, вони перепродували їх у магазини змішаних товарів.

Після промислової революції все менше людей виробляло власні товари, навички ремісників і використовуються ними матеріали ставали незатребуваними. Тому залишки матеріалів, які раніше йшли в хід, стали викидати. Перша організована звалище зі спалюванням відходів з'явилася в Англії в 1874 році.

Вдобавок до підприємств з масового спалювання сміття, які могли спалювати до 800 тонн сміття в день, на початку 20 століття в США і в Європі став популярний процес, який називали «редукцією». При редукції змішувалися сирі відходи, які змішувалися з останками тварин, і потім отримана жирова субстанція використовувалася у виробництві мила, свічок та парфумерії.

Пластикові пакети легше пустити в переробку, і це вимагатиме менше енергії, ніж вторинне використання паперових пакетів.

Вторинне використання матеріалу алюмінієвої банки може заощадити енергію, достатню для роботи телевізора протягом трьох годин.

Економічний спад 2008 завдав сильного удару по підприємствам, переробним відходи. Картон, який раніше продавали по 135 доларів за тонну, впав у ціні до 35 доларів, а пластикові пляшки, які раніше коштували 45 центів кілограм, почали продавати менше, ніж за 4 центи кілограм. Те, що приносило багатомільйонні доходи, перетворилося на тягар для багатьох міст. Як і багато споживачі перестали купувати нове житло, автомобілі і товари для дому, так і попит багатьох підприємств на вторинну сировину впав.

У 1971 році Орегон став першим штатом США, в якому був розроблений закон для стимулювання збору банок і пляшок та зменшення кількості сміття. Згідно з цим законом, споживачі отримували гроші за утилізацію тари для безалкогольних напоїв і пива.

Батареї, які проводилися до 1997 року, слід було обов'язково здавати в переробку за високого вмісту в них ртуті. Сучасні акумуляторні батареї за високого вмісту в них токсичних матеріалів також необхідно переробляти.

Так як закопування сміття починає загрожувати переповненням земної поверхні, переробка відходів стає все більш привабливою альтернативою.

При всякій вторинній переробці також утворюються відходи, які, в кінцевому рахунку, виявляються на звалищі.

Щороку американці викидають таку кількість банок і пляшок з-під газованої води з сиропом, якого вистачить, щоб побудувати з них двадцять веж висотою до місяця.

Близько 50 мільйонів тонн сміття від використаних стільникових телефонів і комп'ютерів утворюється щорічно по всьому світу. Цього вистачить, щоб оперезати земну кулю вантажівками з цими відходами наполовину.

Більше 70% електронного сміття закінчує своє існування в Китаї, велика частина з якого переробляється сімейними підприємствами. Методи переробки часто рудиментарний, і вони можуть викликати серйозне забруднення навколишнього середовища і впливати на здоров'я людей.

Часто можна почути, що Велика Китайська Стіна і звалище міста Нью-Йорка є єдиними створеними людьми об'єктами, видимими з космосу. Хоча багато космонавти стверджують, що вони змогли побачити ці об'єкти, тільки озброївшись оптичними приладами.

Для того, щоб недопалки і фільтри сигарет перегній, необхідно дванадцять років. Для того, щоб розклалася алюмінієва банка, буде потрібно від 200 до 500 років. Синтетичні підгузники і гігієнічні подушечки зникнуть безслідно тільки через 500-800 років. Залишки стірофома і пінополістиролу наші нащадки не зможуть знайти тільки через п'ять тисячоліть, а для зникнення з поверхні землі скляної пляшки потрібно близько одного мільйона років.


Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався