Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
Здоров'я Цікаві факти про грип
Новину додав Admin, 30-10-2012, 01:15, залишено коментарів: 0, переглядів: 7134
На англійській мові слово грип звучить «influenza» і походить від італійського «influentia», що значить, «вплив», оскільки вважалося, що до цієї хвороби призводить вплив планет, зірок і місяця - інакше важко було б пояснити настільки раптове виникнення і швидке поширення хвороби.

Англійці ввели в ужиток слово «influenza» в середині 18 століття, в той час як французи назвали цю хворобу «gripper», що значить «схопити» або «крюк». Також на арабській мові є близька за звучанням до англійського назвою хвороби фраза - «anf-al-anza, що значить« ніс козла », оскільки вважалося, що саме ці тварини були переносниками хвороби.

Вартість лікування хворих під час епідемії грипу, включаючи втрату заробітної плати і продуктивності праці, становить мільярди доларів в одних тільки США.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оцінює, що від трьох до п'яти мільйонів людей по всьому світу серйозно хворіють грипом, а у 10000000 ця хвороба протікає більш м'яко. Щорічно в усьому світі від грипу вмирає від 250 тисяч до півмільйона осіб.

Починаючи з 1900 року, в світі сталося чотири ключових пандемії грипу. Самою останньою була спалах свинячого грипу, якій присвоїли офіційна назва «Novel H1N1 Influenza A». Останньою глобальної пандемією, що забрала велика кількість життів, був спалах, що почалася в Гонконзі, від якої загинуло близько мільйона людей (1968-1969 рр..). Азіатська пандемія грипу, що зародилася в Китаї, вбила за різними даними від одного до чотирьох мільйонів осіб (1957-1958 рр..). Пандемія грипу, що почалася в Іспанії (легендарна «іспанка»), погубила від 50 до 100 мільйонів осіб по всьому світу (1918-1919 рр.).

Вчені вважають, що пандемії грипу трапляються 2-3 рази на кожні сто років.

Найнебезпечнішою і спустошливої ​​хворобою 20 століття була іспанська спалах грипу, що відбулася в 1918-1919. За 24 тижні вона вбила більше народу, ніж СНІД за 24 роки. Також вона погубила більше людей, ніж віспа і чорна чума за 50 років.

Іспанський грип убив більше американців, ніж дві світові війни, війна в Кореї і у В'єтнамі разом узяті.

«Кошти» проти іспанського грипу включали вживання віскі, куріння сигар, полоскання рота солоною водою, прогулянки на свіжому повітрі і багато іншого. Деякі лікарі занурювали своїх пацієнтів в «крижану» воду, інші робили кровопускання. Дехто намагався врятувати своїх пацієнтів за допомогою хірургічних операцій, видаляючи з плевральної порожнини кров і гній, але всі ці хитрування не допомагали.

Вірус A H1N1 (свинячий грип) широко розповсюдився по Мексиці і США в березні-квітні 2009 року, хоча, можливо, Мексика стала епіцентром поширення хвороби за кілька місяців до цього. Перший підтверджений випадок свинячого грипу було зафіксовано 15 квітня 2009 року.

Центр по контролю хвороб у США перейменував свинячий грип в вірус «Novel Influenza A (H1N1), а всесвітня організація охорони здоров'я стала називати його« Influenza A (H1N1) ». Зміна імені стала спробою захистити від розорення виробників свинини в усьому світі, хоча ці зміни викликали палкі політичні дебати.

За час свого існування свинячий грип рідко передавався від людини до людини і рідко передавався людині, яка мала прямий контакт зі свинями. Але вірус грипу досить легко піддається мутаціям, які важко передбачити, і тому поточна пандемія свинячого грипу більш небезпечна. Крім того, так як це новий вірус, у людей до нього ще не виробився імунітет.

Симптоми свинячого грипу включають лихоманку, кашель, біль у горлі, нежить, ломоту в тілі, озноб, нудоту і втому. Часто у пацієнта може бути блювота і діарея. Так як всі ці симптому притаманні багатьом іншим хворобам, свинячий грип досить складно діагностувати.

Новий штам свинячого грипу поширюється як звичайні різновиди грипу: при вдиханні найдрібніших крапельок, які утворюються в повітрі при кашлі або чханні носія вірусу або при дотику до об'єкта, який тільки що помацав заражена людина. Хворі на свинячий грип люди починають поширювати вірус ще за день до того, як вони зрозуміли, що хворі, і ще кілька днів після того, як вони захворіли.

Добре підібраний респіратор може стати хорошим перешкодою для проникнення в організм вірусу, якщо поєднувати цю заходи з регулярним миттям рук та униканням великих скупчень людей. Через респіратори важче дихати, і вони можуть не підійти дітям і людям з «рослинністю» на обличчі.

На відміну від респіраторів, маски (хірургічні, стоматологічні, ізолюючі та інші) не створюють повного захисту особи і блокують тільки великі краплі, але пропускають віруси до носа або рота людини, що намагається захиститися за допомогою маски.

У багатьох людей, що народилися до 1957 року, є імунітет до вірусу H1N1. Їх несприйнятливість до вірусу пояснюють тим, що до 1957 року існував споріднений штам вірусу грипу, до якого в цих людей виробився імунітет.

Вакцинація від свинячого грипу може зажадати 600000000 доз, набагато перевищуючи кількість необхідних доз проти сезонного грипу. Також, через те що свинячий грип і сезонний грип можуть циркулювати разом, аналізувати можливі побічні дії вакцини від H1N1 може бути складно.

Так само як і при пандемії іспанського грипу 1918-1919, пандемія грипу H1N1 2009 року мала великі наслідки для здорових людей молодого віку, можливо, через те, що вчені називають «цитокінового синдромом», тобто коли імунна система реагує занадто сильно і завдає удару по защищаемому організму.

Свині в деякому роді унікальні, оскільки вони можуть бути інфіковані штамами грипу, який вражають три різних види: птахів, свиней і людини. Таким чином, свині стали хорошою «природною лабораторією» для створення нових штамів небезпечного вірусу.

Вірусологи ще не цілком упевнені в тому, як відбулися віруси, хоча на цей рахунок їсть кілька теорій: (1) вони колись були живими клітинами, але потім перетворилися в більш прості організми, (2) вони походять від примітивних частинок, здатних відтворювати самих себе і (3) вони були колись частинами клітин, які відділилися від них і почали розвиватися самостійно.
Інші новини по темі:
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Коментарі до новини: Цікаві факти про грип
Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався