Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
Здоров'я Факти про діабет
Новину додав Admin, 30-10-2012, 02:09, залишено коментарів: 0, переглядів: 8716
Найперша згадка про хворобу, по якому можна було поставити діагноз «діабет» було знайдено в Еберском папірусі за 1500 років до нашої ери. Це опис включало рецепт декількох мікстур, які могли «прибрати сечу, поточну занадто часто».

У 1889 році Оскар Мінковські (1858-1931) відкрив зв'язок між діабетом і підшлунковою залозою. Коли він видалив її у собаки, у тварини розвинувся діабет.

Назва «інсулін» походить від латинського «інсула», що значить «острів», так як гормон виділяється з острівців Лангерганса, що знаходяться в підшлунковій залозі.

До відкриття інсуліну хірурги рідко оперували пацієнтів з гангреною, що розвилася від діабету, оскільки пацієнти після такої операції неминуче вмирали. Іноді гангрена «автоампутіровалась», тобто район гангрени висихав і відпадав сам собою.

До відкриття інсуліну в 1921 році лікарі часто наказували своїм пацієнтам голодну або напівголодну дієту, рекомендуючи є тільки один вид їжі, наприклад, вівсяну кашу.

Ожиріння часто веде до діабету - приблизно 90% людей з діабетом 2го типу страждають мають великий зайву вагу.

У 1996 в штаті Пенсільванія у себе вдома 16 річна дівчина померла від нападу діабету. Замість того, щоб забезпечити хвору ліками, її батьки молилися про її порятунок. Пізніше вони були звинувачені в ненавмисному вбивстві.

Деякі дослідники знаходять зв'язок у розвитку діабету 1го типу з контактом пацієнта з вірусами, особливо з вірусом Коксакі.

Афроамериканці та іспаномовні американці більш схильні до діабету другого типу, ніж білі. На тисячу афроамериканців доводиться 74 випадки, 61 осіб на тисячу є іспаномовним американцем, а на частку 1000 білих людей припадає 36 випадків

Діабет розвивається приблизно у однієї з трьох афроамериканських жінок у віці від 64 років і вище.

Деякі дослідження показали, що хворі на діабет схильні набагато більшому ризику хвороби Альцгеймера та інших форм слабоумства, ніж інші люди, хоча причини цього невідомі.

Щороку в США відбувається близько 86 000 ампутацій нижніх кінцівок у хворих на діабет. Кількість ампутацій більше серед чоловіків, ніж у жінок. Експерти стверджують, що близько половини всіх ампутацій можна було б уникнути, якби з населенням велася більш серйозна профілактична робота.

Випадки діабету виявлялися у коней, тхорів і у бурундуків. Там де тварин підгодовують без нагляду, діабет може розвинутися у дельфінів, лисиць і навіть у бегемотів.

Діабет іноді стає причиною розвитку сліпоти. Експерти стверджують, що рання діагностика діабету і своєчасне його лікування могло б запобігти до 90% випадків сліпоти, до якої призводить діабет.

Хоча у жінок, які не страждають діабетом, кількість серцевих хвороб за останній час впала на 27%, у 23% жінок хворих на діабет воно зросло.

Багато разовий олімпійський чемпіон Гері Холл молодший страждав діабетом 1го типу. Коли діагноз був поставлений, його лікар сказав, щоб він пішов з плавання. Гері поміняв лікарів, продовжив тренування і через деякий час виграв золоту медаль Олімпіади.

У білих дітей більше ризик розвитку діабету 1го типу, ніж у представників інших рас, хоча в різних країнах кількість випадків може розрізнятися. До факторів ризику відносяться хвороби в ранньому віці, більш високий вік матері при його народженні, діабет 1го типу у матері, пізній токсикоз вагітності у матері, а також велику вагу дитини при народженні.

У страждаючих діабетом, особливо, у дівчаток підлітків з діабетом 1го типу часто розвиваються харчові розлади. Деякі з них іноді пропускають ін'єкції інсуліну, для того щоб схуднути.

Приблизно 11% американців у віці від 65 до 74 років хворіють на діабет. Близько 20% тих, кому за 74 також мають діабет, а половина з них навіть не знають про свою хворобу.

У діабетиків вище ризик захворіти гінгівітом, що може призвести до втрати зубів. Тим не менше, тільки половина іспаномовних американців егулярно відвідує зубних лікарів, в порівнянні з з 58% афроамериканців і 70% білих неіспанского походження.

Інсулін в інгалятора для хворих діабетом 1го типу почав щироко поширюватися вже в 21 столітті. Фармацевтичні компанії також розробляють таблетки, які можна буде класти під язик.

Хворі на діабет більш схильні ускладнень після грипу і пневмонії. Вони потрапляють в з цими проблемами в лікарню в шість разів частіше, ніж люди без діабету. Згідно з даними центру по контролю хвороб від 10 тисяч до 30 тисяч людей з діабетом помирають щороку від запалення легенів та грипу.

Експерти стверджують, що діабет скорочує життя хворих їм на 5-10 років, а чоловіки вмирають від нього частіше, ніж жінки.

Дослідження показують, що середній рівень глюкози може бути вище у дівчат діабетиків, які мають менструальні проблеми. У таких дівчат буває більшу кількість випадків госпіталізації з приводу діабетичного кетоацидозу.

Розчинна клітковина вівсяної крупи допомагає контролювати рівень цукру в крові. Гарвардські дослідники визначили, що вживання в їжу вівсяних продуктів від двухдо чотирьох разів на тиждень може на 16% знизити ризик захворювання діабетом 2го типу. Вживання вівсяної каші п'ять або шість разів на тиждень знижує цей ризик майже на 40%.

Цукровий діабет є загальною назвою декількох видів цієї хвороби, включаючи тип1, тип2, діабет вагітних (гестаційний), діабет обумовлений дорослішанням, і латентний аутоімунний діабет дорослих. Загальне в цих хворобах те, що організми людей страждаючих ними нездатні самостійно регулювати рівень цукру в крові.

Стародавні лікарі діагностували діабет, пробуючи сечу пацієнта на смак. Солодкувата сеча вважалася основною ознакою діабету.
Інші новини по темі:
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Коментарі до новини: Факти про діабет
Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався