Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
Техніка Цікаві факти про енергію
Новину додав Admin, 30-10-2012, 01:55, залишено коментарів: 0, переглядів: 14825
Тільки 10% енергії електричної лампи використовується для освітлення. Інша енергія йде на виділення тепла. З іншого боку, компактні флуоресцентні лампочки використовують на 80% менше електроенергії і служать в 12 разів довше.

Холодильники в США поглинають приблизно така ж кількість енергії, яка виробляється 25 великими електростанціями.

Енергії сонячного світла цілком достатньо, щоб забезпечити всі потреби людства.

Існує два базові види енергії: поновлювана енергія (енергія біомаси, геотермальна, сонячна, енергія води та вітру) та невідновлювальна (енергія, що отримується при спалюванні копалин вугілля, нафти і газу, а також ядерна енергія). Три чверті світової споживаної енергії утворюється при спалюванні викопних видів палива.

Очікується, що з 2008 по 2030 рік світове споживання енергії збільшиться більш, ніж на 55%.

5000 років тому середній людині для виживання потрібно споживати 12 000 кілокалорій на день, на початку 15 століття йому стало потрібно 26 000 кілокалорій в день. Після Промислової Революції в третій чверті XIX століття середній споживач енергії використовував 77000 ккал. До 1975 року споживання енергії людиною потроїлася і досягла 230 000 кілокалорій на день.

Дата-центр Google використовував 260 млн мегават енергії в 2010 році. Google використовує близько 0.013% світового споживання енергії. Її б вистачило на постійне постачання близько 200тисяч жител.

Половину енергії в США отримують, спалюючи вугілля. Китай використовує вугілля для генерування трьох чвертей необхідної енергії. Ще більше кількість вугілля в процентному співвідношенні використовується в Австралії, ПАР і в Польщі. В цілому з вугілля генерується 2/5 всієї електроенергії, виробленої на нашій планеті.

10 країн видобувають 2/3 всієї світової нафти і володіють таким же співвідношенням розвіданих запасів. Список цих країн очолює Саудівська Аравія.

10 країн видобувають 2/3 всього світового природного газу і володіють тим же співвідношенням його запасів.

На атомних станціях Сполучені Штати виробляють більше електроенергії, ніж будь-яка інша країна - близько 1/3 світового виробництва. Другим за величиною виробником такої енергії є Франція, яка генерує ¾ своїх електричних енергоресурсів на ядерних реакторах.

Самою потужною гідроелектричним комплексом у світі є китайські Три Великих Греблі. Суперечлива за своїм значенням гігантська станція постачає електрикою мільйони китайських селян і генерує більше 22 000 мегават за допомогою 6 турбін.

У 2007 році енергія вітру виробляла 1,3% світового електрики. Найбільша в світі вітрова електростанція - це вітрової енергетичний центр в місті Абілін, штат Техас. Займаючи території 238 квадратних кілометрів, центр має 400 турбін, розташованих на опорах 80 метрів заввишки. Вони виробляють в загальній складності 735 мегават електроенергії.

Близько 30%, якої забезпечуються всі типи будинків, використовується або неефективно, або без особливої ​​необхідності.

Вартість охолоджування і опалювання складає приблизно половину суми рахунку за оплату електроенергії в США.

У середньому один насос для закачування води в басейн споживає 44% від усієї електроенергії, яка використовується в типовому приватному домоволодінні в Каліфорнії. В Америці - близько 7 мільйонів басейнів.

В останні 50 років кількість вуглекислого газу в атмосфері збільшилася до безпрецедентної величини за останні 400 тисяч років. Основний викид газу CO2 в атмосферу відбувається від згоряння викопних видів палива.

Американські лікарні є одними з найбільш енергоємних будівель на планеті.

Джеймс Хансен, директор НАСА (інституту з космічних досліджень) заявив, що вугілля є однією з найбільших загроз для цивілізації і всього життя на планеті. В Америці згоряє вугілля викидає в атмосферу більше газу CO2, ніж всі автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння, взяті разом.

У жаркий літній полудень Каліфорнія поглинає енергію рівну повній віддачі двох великих ядерних реакторів на перекачування води в басейнах.

Китай обігнав СЩА як найбільший у світі споживач електроенергії і як країна викидає в атмосферу найбільшу кількість газу CO2.

Першим значним енергетичним винаходом людства було розведення вогню. Тільки близько 5тисяч років назад люди почали використовувати такі джерела енергії як вітер. В Америці перші газові пальники почали використовуватися для освітлення в 1821 році. Перший нафтової колодязь був виритий у 1859 році. Перший автомобіль з бензиновим двигуном був побудований в 1892 році.

Першу електростанцію побудував Томас Едісон: у 1882 році ця електростанція на Перл-стріт постачала електроенергією 85 будинків. Спочатку люди боялися електрики, і батьки не дозволяли своїм дітям перебувати поблизу від джерел світла.

Англійська ерудит Томас Юнг (1773-1829) став першим, хто почав використовувати слово «енергія» в тому сенсі, який ми вкладаємо в нього в наші дні. Воно замінило традиційне латинський термін «vis viva», що значить «жива сила».

Америка споживає половину виробленого у світі бензину.

Сім найбільш великих споживачів споживає більше половини нафти, що видобувається в світі. Тільки Сполучені Штати споживають більше чверті від її загальної кількості.

«Ват» - це одиниця потужності, що використовується для вимірювання обсягів виробленої або використаної енергії. Ця назва походить від прізвища шотландського інженера Джеймса Уатта (1736-1819), який розробив модифікований паровий двигун. Уатт виміряв потужність свого двигуна в кінських силах. Одна кінська сила з дорівнює 746 ват.

Енергія не може бути знищена або створена - вона може бути тільки трансформована.

Згідно всесвітньої Книзі Фактів запасів нафти вистачить до 2052 року, а резервів газу - до 2065 року.

Ураган вивільняє від 50000000000000 до 200000000000000 Ватт теплової енергії. Стільки енергії може вивільнятися, якщо бомбу в 10 Мегатонн будуть підривати кожні 20 хвилин.
Інші новини по темі:
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Коментарі до новини: Цікаві факти про енергію
Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався