Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
Природа Дивовижні факти про землетруси
Новину додав Admin, 30-10-2012, 02:26, залишено коментарів: 0, переглядів: 14263
Землетруси в середньому вбивають 8 тисяч людей в рік і стали причиною близько 13 мільйонів смертей за останні чотири тисячоліття.

У японській міфології землетрусу викликає гігантський скат по імені НАМАЦИТ.

При землетрусі в Індійському океані 2004 вивільнилося стільки енергії, що її було б достатньо, щоб забезпечувати повну потребу США в електроенергії протягом трьох днів.

В середньому землетрус триває близько хвилини.

Афтершоки можуть траплятися і через рік після землетрусу. Афтершоки трапляються через те, що зміщена лінія скидання і земна кора приходять в стан рівноваги після основного землетрусу. Після великих землетрусів афтершоки можуть тривати роками.

Паркфілд, місто в штаті Каліфорнія називають «Столицею землетрусів». У ньому є міст, який з'єднує дві тектонічні плити.

В основному землетруси трапляються через геологічних проблем, але іноді вони можуть бути викликані зсувами, вибухами в шахтах, ядерними випробуваннями і вулканічною діяльністю.

У північній півкулі відбувається більше землетрусів, ніж на протилежній стороні Земної кулі.

Найбільша лавина, викликана землетрусом, зійшла в Перу. Величезна маса з суміші льоду, бруду і каміння зійшла зі швидкістю 400 км на годину з гори Уаскаран і, зносячи цілі села, знищила більше 18 тисяч місцевих жителів.

Найбільший зсув, який убив більше 200 тисяч людей, стався в китайській провінції Кансу в 1920 році.

Найпотужніше цунамі з висотою хвилі 85 метрів спустошило японський острів Ішігакі в 1771 році.

Навіть найменші рухи тектонічних плит можуть стати причиною великих землетрусів.

Жанг Хенг, знаменитий астроном з Китаю, винайшов перший детектор землетрусів близько двох тисячоліть тому. Цей прилад був здатний фіксувати землетрусу, епіцентр яких знаходився на віддалі в 600 кілометрів.

Близько 80% найбільших земних коливань відбуваються в «Поясі вогню», який у вигляді підкови розкинувся в Тихому океані в місці «зустрічі» багатьох тектонічних плит. Друга за частотою зона землетрусів знаходиться в районі, який охоплює Туреччину, Індію і Пакистан.

Землетруси можуть спровокувати і виверження вулканів, як це трапилося з горою Святої Олени в 1980 році і перед виверженням Етни на початку третього тисячоліття (2002 рік).

У перший рік 13 століття в східному Середземномор'ї відбулося найжахливіше в історії землетрус. За приблизними оцінками воно знищило мільйон життів.

Вчені вважають, що більшість тварин може відчувати найменші земні коливання перед землетрусом, але деякі з дослідників катастроф вважають, що це, швидше, електричні сигнали, що виходять від зрушуваної кам'яних мас.

Стародавні греки вважали, що причиною землетрусів є ураганні вітри, які трапляються в печерах, які знаходяться всередині Землі.

Найдовше з зареєстрованих землетрусів відбувалося в 2004 році в Тихому океані і тривало протягом 10 хвилин.

Англійський вчений Джон Мілн сконструював перший сейсмограф в 1880 році. Чарльз Ріхтер ввів шкалу виміру сили землетрусів, названу його ім'ям, в 1935 році.

Найсильніше в новітній історії землетрус стався в 1960 році в Чилі. Гігантські океанські хвилі після цієї катастрофи поширилися на відстань 6000 кілометрів від центру зони коливань земної кори.

Межа вимірюваної швидкості сейсмічної хвилі становив 360 км за годину.

Перед землетрусом від деяких водойм може виходити незвичний запах, що пояснюється підвищенням інтенсивності виділення газів із земної кори. Також температура деяких ділянок земної кори може почати підвищуватися.

Сильні землетруси під океанським дном викликають хвилі цунамі, які поширюються у всіх напрямках на відстань до 1000 миль. Коли така хвиля досягає берега, вона, раптово виростаючи, може викликати страшні руйнування.

На Місяці також відбуваються коливання земної кори, вони значно слабкіше земних поштовхів і називаються лунотрясения.

Землетрус на Алясці, після якого в деяких місцях грунт опустився майже на 6 метрів, викликало повінь на Гаваях, які знаходяться в 3 тисячах 100 кілометрах від півострова. Руйнівні коливання тривали протягом 4 хвилин, і їх сила досягала немислимих 9,1 бала.

Перше описане землетрус датується 1831 роком до нашої ери. Воно відбулося на місці сучасної китайської провінції Шандонг.

Коли говорять про землетруси, в уяві часто виникають Японські острови. Дійсно, в Японії відбуваються тисячі землетрусів за рік, але, на щастя, більшість з них слабкі і нешкідливі.

Дата 11 березня ніколи не буде забута японцями. У цей день в 2010 році стався найсильніший землетрус в новітній японській історії. Найпотужніша хвиля цунамі, яка піднялася на 10 метрів, вивела з ладу велику атомну електростанцію, побудовану в Фукусімі. Такого роду катастрофи не проходять для планети даремно - після найпотужніших поштовхів земна вісь відхилилася на півтора десятка см.
Інші новини по темі:
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Коментарі до новини: Дивовижні факти про землетруси
Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався