Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
Природа Цікаві факти про коней
Новину додав Admin, 30-10-2012, 02:20, залишено коментарів: 0, переглядів: 7849
З'явилася, 60 мільйонів років тому першу кінь зоологи назвали Еогіппус (Кінь Світанку). Вона була крихітною: вагою трохи більше 5 кілограмів і зростом 35 см. У Еогіппуса було чотири пальці на передніх ногах і по три на задніх.

Коні, які вважаються в наші дні дикими, насправді є здичавілими. Наприклад, мустанги насправді є нащадками коней, яких завезли в Америку іспанці в XVI столітті. Єдиний дійсно ніколи не приручаються вид коня - це азіатська дикий кінь.

Коней в Австралії ніколи не було. До тих пір, поки їх туди не завезли поселенці в XVIII столітті. В Австралії ніколи не було і здичавілих коней.

Перед одомашнення 4000 років тому до нашої ери на Середньому і Далекому Сході за ними полювали і приносили в жертву богам і часто поміщали в поховання разом з небіжчиком. На Кавказі коней приносили в жертву аж до початку XIX століття.

Знамениті асоціації коні з господарем, які увійшли в світову історію включають Олександра Великого і легендарного Буцефала, Ель Сіда (герой іспанської реконкісти) і його Бабьеку, Наполеона і Маренго (названого на честь битви). Скелет Маренго довгий час був експонатом одного з музеїв у Лондоні.

Індикатором віку коні є її зуби Блаженний Ієронім в 4 столітті, який ніколи не брав гроші за свої книги, запустив в обіг знаменитий вислів, не раджу оглядати зуби принесеної в дар коні.

Хоча коні в основному живуть тільки до 25-30 років, є письмовий доказ, що одна з них прожила 62 роки. Це був «Старий Біллі», який народився в Англії і був тягловою конем. Перший рік життя коня можна порівняти з 12 роками життя людського, другий - порівняємо з 7 роками. Наступні три роки дорівнюють ще дванадцяти, а до кожного наступного року можна додавати по 2,5 людських року. Це означає, що в цьому перерахунку Старий Біллі прожив 173,5 року.

У коня є п'ять високорозвинених почуттів: смак, дотик, слух, нюх і зір. У них також є таємниче шосте відчуття, посилена сприйнятливість, яка дуже рідко зустрічається у людей.

Очі коня більше, ніж у більшості інших тварин, і вони можуть рухатися незалежно один від одного, дозволяючи коні охоплювати тільки поверхневий панорамний вид. Так як кришталик ока залишається незмінним кінь може сконцентруватися на образі, лише повернувши голову так, щоб прямі промені світла потрапляли на центральну частину сітківки. Коні також можуть бачити в кольорі.

У коня виняткове нюх, яке допомагає учуять нервозність вершника, і в старі часи господарі важкою в управлінні коні змащували руки ароматичною рідиною. Коні також сильно нервують від запаху крові.

У світі існує близько 160 явно виражених видів і порід коней, але порода арабської коні є найчистішою і унікальною.

Перси були чудовими наїзниками, і вони домінували на сході багато в чому завдяки Нізейской коні, «суперлошаді» античності. Кінь була статусним символом Перської імперії, і тільки аристократи мали право на володіння нею. Коні у персів також використовувалися для гри в ранні форми поло.

Кажуть, що Іслам був «заснований на відбитках копит Арабської коні», і турбота про коня навіть була включена в священний Хадис. Пророк Мухаммед спустився на землю у вогняному кільці на істоту схожому на коня.

Богиня родючості Деметра мала одним із її образів голову чорною кобили, а її жриці вважалися її «лошатами».

Білих коней іноді топили в морі як жертви Посейдону, творцеві коней і богові морів.

Індуси асоціювали кінь з космосом, а білий кінь вважалася останнім втіленням бога Вішну.

У літературі, мистецтві та теорії сну кінь часто є символом несучому різні значення, починаючи від влади над красою і закінчуючи сексуальним мистецтвом. Масть коня також символічна: чорний - це таємничість і небезпека; білий - провісниця зародження нового життя. У Біблії описані кольору коней вершників Апокаліпсису: білий, рудий, чорний і «блідий».

Деякі коні здатні навчитися відкривати двері іншим коням і випускати їх на волю.

Коні здатні розрізняти емоції в людському голосі.

Сон коні можна розділити на два типи: «короткий хвильової сон» і «швидкі рухи очей», і цілком імовірно, що вони бачать сни. Їм вистачає чотирьох годин сну на добу, і вони можуть спати стоячи, завдяки особливому пристрою блокуються суглобів.

Коні люблять музику, але їх смак вибірковим. Вони воліють заспокійливу або наснажує інструментальну музику, але дратуються від гучного рока.

Копито коня - це надзвичайно складний і чутливий орган. Коли вага коні тисне на копито, кров з нього витісняється вгору по венах. Таким чином, копито грає роль циркуляційного насоса.

Коли кобила піклується про новонародженого, час від часу її брати і сестри, жеребець або інші кобили піклуються про лоша і захищають його.

У стаді одна стать зазвичай не домінує над іншим; наприклад, самка іноді може котируватися вище, ніж самець, а в інших випадках все відбувається навпаки.

Назва відмітин на головах коней зазвичай залежить від їхнього місця розташування і розміру і включає наступні епітети: іскра, зірка і клапоть.

У коней мається пояс сильних м'язів навколо їх стравоходу. Цей пояс настільки сильний, що її шлунок швидше лусне, перш ніж кінь вирве.

Американська поштова служба «Поні Експрес» (1860-1861) використовувала не тільки поні (так називали тоді низькорослих витривалих коней). Вона використовувала і інших коней. Поні менше коней, але вони можуть бути сообразительнее, хоча і більш упертими.

Хоча слово «hippopotamus» означає «річкова кінь» гіпопотам є більш близьким родичем свині, ніж коні.

В Америці є багато «божевільних» кінських законів, включаючи один із законів штату Юта, згідно з яким незаміжня жінка може бути поміщена у в'язницю за їзду верхи на коні в неділю. А в деяких штатах новоспечений чоловік не може їздити на коні в поодинці, до тих пір, поки він не буде одружений більше дванадцяти місяців.
Інші новини по темі:
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Коментарі до новини: Цікаві факти про коней
Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався