Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
Подорожі Факти про Таїланді
Новину додав Admin, 30-10-2012, 01:20, залишено коментарів: 0, переглядів: 5062
Тайською мовою назва цієї країни звучить Prathet Thai, що означає «Земля Свободи». Це єдина в Південно-Східній Азії країна, яка ніколи не була колонією одній з європейських країн.

Протягом століть назви цієї країни змінювалися кілька разів. Кілька разів її називали за найменуваннями домінуючих міст, таких як Сукхотай, Айюттайя і Тонбури. З 1800 року його поперемінно називали те Сіам, то Таїланд.

Таїланд межує з чотирма країнами: з М'янмою (раніше Бірма) на півночі і на заході, з Лаосом на півночі і сході, з Камбоджею на південному сході і з Малайзією на півдні.

В Тайланді знаходиться найбільша статуя (трохи менше 3м висотою) золотого Будди, найбільша в світі крокодиляча ферма, найбільший ресторан, найдовший однопрогоновий підвісний міст і найвищий у світі готель.

У минулому кожна молода тайський чоловік, включаючи короля, перед досягненням 20 років повинен був стати буддистським ченцем, хоча б на короткий час. У наші дні цю традицію дотримуються далеко не всі тайці.

Саме маленьке ссавець на Землі Craseonycteris thonglongyai (кажан) мешкає в Таїланді.

Біля берегів Таїланду живе найбільша в світі 12метровая риба Rhincodon typus, відома як китова акула.

Медик з Таїланду Ху Сатеоу (Hoo Sateow) має найдовші у світі зареєстровані волосся довжиною 5 з невеликим метрів. Він каже, що йому добре і тепло з цими волоссям.

У 1996 році дві рідкісних «смарагдово-очі кішки) Пхет і Плой були полічені« законним шлюбом », і« зіграли весілля »за немислимі 16421 доларів. Ця таїландська весілля стало найбільш дорогий весіллям домашніх тварин усіх часів.

У 1999 році 30 ветеринарів рятували 38летней слонисі ногу, яку вона поранила, підірвавшись на фугасі в Таїланді. Це був світовий рекорд за кількістю ветеринарів, присутніх на одній операції.

У 1999 році група з 282 парашутистів встановила рекорд за кількістю скайдайверів побували одночасно разом у вільному польоті над Убон Рачатхані в Таїланді. Вони тримали руки зчепленими протягом 7, 11 секунд.

Таїланд - це 51 за величиною території країна світу. 75% відсотків її населення тайці, 14% - китайці і 11% - представники інших національностей.

Основна релігія Таїланду - буддизм, його сповідує приблизно 94,6% віруючого населення країни, мусульман тут 4,6%, Християн - 0,7%, а представників інших релігійних концесій - 0.1%.

9 квітня 2010 Таїланд встановив рекорд і по найдовшому в світі подіуму. До міжнародної тижні моди в Паттайя був побудований подіум довжиною 1584 метри.

Найвища точка Таїланду знаходиться на висоті 2595 метрів над рівнем моря. Це гора Дой Інтханон, популярна серед туристів. За приблизними оцінками 12 000 людей відвідують вершину цієї гори на Новий Рік.

Найдовше географічна назва населеного пункту в світі - це повна назва столиці Таїланду Бангкока: Krungthepma hanakhon Amonratta nakosin Mahintha rayutthaya Mahadilok phop Noppharatratc hathaniburirom Udomratchaniw etmahasathan Amonphimana watansathit Sakkathattiyawitsa nukamprasit. Воно означає: «Місто Ангелів, Велике притулок безсмертних, Великий місто дев'яти коштовностей, Трон для короля, Місто царствених палаців, Будинок божественного втілення, зведений Вішвакарманом за вказівкою Індри.

Століття тому північний Таїланд був покритий густими лісами твердих листяних порід. У наші дні тільки в чверті країни виростають ліси. Таїланд - це друга за ступенем втрати лісу країна в Південно-Східній Азії. Тільки Сінгапур втратив більше. У наші дні лісозаготівлі в Таїланді повністю заборонені.

Державна мова Таїланду називається тайським, і багато вчених вважають, що це форма китайської мови, який поступово був принесений в цей район в період з 7го по тринадцяте століття. Тональність тайської мови дуже широка - у ньому 32 голосних звуку та 44 приголосних.

Колись Бангкок називали Венецією Сходу, через те що багато його будівлі стояли на палях прямо посеред річки Чао Прайя. З часом з ростом міста більшість каналів було засипано і заасфальтовано.

Проституція в Тайланде формально нелегальна, але закон у цій сфері легко обходиться. За різними оцінками число працівників секс індустрії тут варіюється від 30 тисяч до мільйона людей.

У тайських лісах росте понад 1500 видів орхідей. По експорту цих квітів Таїланд знаходиться на першому місці в світі.

Таїланд є батьківщиною, можливо, найдовшою у світі змії, сітчастого пітона. Найдовший з коли-небудь спійманих і виміряних пітонів був 11 метрів від кінчика хвоста до голови.

Таїланд також і місце проживання найбільшою отруйної змії. Королівська кобра, яка живе в залишках тутешніх лісів, здатна вбити своїм укусом слона і досягає майже 5,5 метрів у довжину.

У Таїланді живе і найбільша на землі ящірка-варан. Таїландський варан може вирости до 2м 10см в довжину.

Приблизно 10% з усіх відомих видів птахів мешкає в Таїланді. Ця пропорція вище, ніж у всій Європі чи у Північній Америці.

В Річці Меконг, яка є частиною східного кордону Таїланду, водиться більше 1300 видів риб. Тут живе кілька видів найбільших у світі прісноводних риб, включаючи гігантського ската, який може досягати довжини трьох метрів і ваги 300 кілограмів.
У таїландських водоймах живе легендарний мулистий стрибун - риба, здатна лазити по деревах.
Інші новини по темі:
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Коментарі до новини: Факти про Таїланді
Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався