Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
Подорожі Цікаві факти про Техасі
Новину додав Admin, 30-10-2012, 01:13, залишено коментарів: 0, переглядів: 5778
Оскар, статуетка, що вручається в якості нагороди Американської академії мистецтв, була названа на честь Оскара Пірса, чия племінниця працювала в цій організації. Коли вона вперше побачила цю статуетку, кажуть, вона вигукнула: «О, боже, як же він схожий на мого дядечка Оскара!»

Міжнародний аеропорт Далласа Форт-Уерт має найбільшу в світі паркувальну стоянку. Міжнародний аеропорт в Амарілло має третю в світі по довжині злітну смугу, і є запасний посадочної майданчиком для космічних човників. У Техасі більше аеропортів, ніж в будь-якому іншому штаті країни.

Техас є другим за величиною штатом США, який поступається по території тільки Алясці. Техас більше багатьох держав, включаючи будь-яку країну в Європі. Якби це Техас був країною, то він займав би сороковому місці в світі відразу після Чилі і Замбії.

Техас займає друге місце в США за чисельністю населення після Каліфорнії. Штат Нью-Йорк знаходиться на третьому місці. За даними перепису 2010 року населення Техаса становило 25145561 чоловік, тоді як в 1990 році було набагато менше - 16968510 чоловік. Щільність населення в 2010 році становила 96, 3 чоловік на квадратну милю.

Назва «Техас» походить від слова індіанців хасінаі «Tejas», що означає «союзники» або «друзі». В дійсності девізом штату є слово «дружба». За іронією долі індіанські племена, що населяють Техас, включаючи хасінаі, були повністю винищені.

Громадські землі тут є виключно власністю штату, і, якщо федеральний уряд захоче розбити парк в Техасі або звести небудь споруда, йому доведеться попросити дозволу у влади штату.

Х'юстон - це найбільше місто Техасу, і це четвертий за величиною населений пункт Сполучених Штатів.

Як і будь-який штат США, Техас має прізвисько - неофіційно його називають «штатом одинокої зорі», як нагадування про його боротьбу за незалежність від Мексики і спробі оголосити себе незалежною від США республіці.

Фраза «Шість прапорів над Техасом» означає те, що в різні часи територія цього штату перебувала під юрисдикцією шести країн. Перший прапор, що розвівається на Техасом, належав Іспанії (1519-1821), другим був королівський банер Франції (1685-1690), третій прапор над штатом поставила Мексика (1821-1836), четвертий належав Республіці Техас (1836-1845), п'ятим став прапор США (1845-1861 і 1865-до теперішнього часу, а під час сецесії (виходу 11 південних штатів із США) Техас мав прапор Конфедеративних Штатів Америки, які проіснували з 1861 по 1865 рік.

Якби Техас був країною, він зайняв би сьомий місце в світі по викиду газів, що викликають парниковий ефект. У самих Сполучених Штатах Техас за цим показником є ​​безсумнівним чемпіоном.

Техас переживає більшість торнадо, які трапляються в США. В середньому цих атмосферних вихорів тут відбувається 139 в рік. Торнадо найчастіше відбуваються в північному Техасі і в «ручці сковорідки», як тут жартома називають штат Західна Віргінія.

Самої руйнівної природною катастрофою в Техасі був Галвестонскій ураган 1900 року, який за різними даними убив від восьми до дванадцяти тисяч чоловік.

Сем Хюьстон (1793-1863) був першим президентом і першим губернатором штату Техас. Індіанці черокі, з якими він жив в штаті Теннесі, називали його «Ворон». Будучи самим знаменитим техасцем, він, насправді, народився в штаті Віргінія і служив губернатором в Теннесі. Статую, зведену на честь Сема Х'юстона, американці називають «заплата хоробрості», і вона є найбільшим у світі статуєю американця.

Техас був незалежною державою з 1836 по 1845 роки. Коли штат був анексований в 1845, він залишив за собою право ставити свій власний прапор на тій же висоті, що і державний прапор США.

Знаменитий військовий клич «Пам'ятайте Аламо!» Часто приписується Сему Х'юстону, але насправді належить техаському генералу Сідні Шерманові (1805-1873).

Прапор Техасу називається «прапором одинокої зорі» і має три кольори: червоний - представляє хоробрість, білий - позначає свободу і синій - символізує вірність.

«Батьком» Техасу вважають Стефена Фуллера Остіна (1793-1836). Він і його батько допомогли переїхати в Техас трьомстам американським сім'ям.

Приблизно 90% світових запасів извлекаемого гелію перебуває під містом Амарілло в Техасі.

В Остіні знаходиться найбільша в Північній Америці колонія кажанів. Більше 1,5 мільйонів цих тварин мешкає під мостом над озером Лейді Берд і з'їдають від 5 до 15 тисяч кілограмів комах за ніч.

Вважається, що 60 мільйонів доларів золотом, награбованих розбійником Коронадо, зариті на одному з пасовищ недалеко від міста Клайд в Техасі.

У 1953 році Дуайт Д.Ейзенхауер став першим президентом США, народженим в Техасі.

Телевізійна драма, знята на ранчо в Фріско недалеко від Далласа, йшла з 1978 по 1991 рік, була продубльована на 67 мов і транслювалася більш, ніж в 90 країн.

У 2010 році Техас разом зі штатом Міссісіпі мав найбільший відсоток робітників з найнижчим у США рівнем оплати праці. У 2011 році він мав четвертий за величиною рівень бідності серед всіх штатів США, і знаходиться він на першому місці по цьому показнику для фахівців з дипломами.

Джейн Лонг (1798-1880) називали «матір'ю Техасу» за її хоробрість і за те, що вона нібито народила першого білого дитини в цьому штаті. Хоча, за її власним визнанням, вона була не першою англійкою, яка народила дитину у Техасі.

Міріам Фергюсон була першою жінкою - губернатором Техасу і першою жінкою взагалі, обраної губернатором американського штату.

Емілі Морган, перша афроамериканка, яка працювала служницею за контрактом, стала героїнею пісні «Жовта троянда Техаса».
Інші новини по темі:
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Коментарі до новини: Цікаві факти про Техасі
Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався