Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
Цікаві факти про їжу
Декілька стародавніх культур розглядали яблуко як символ жіночності і знаходили в розрізаному у вертикальній площині яблуці схожість з жіночими геніталіями. З іншого боку, яблуко, розрізане поперек, нагадувало пентаграму, яку вважали ключем до розгадки добра і зла.

Бананове дерево насправді деревом не є, - це гігантська трава, а плоди цієї трави являють собою ягоди. Бананове рослина за своє недовге життя дає тільки одну гроно бананів, але кількість плодів в ній може бути від 100 до 400. Незважаючи на фалічну форму плодів квіти бананів стерильні, тобто в них не відбувається запліднення. Банан розмножується відростками.

Поцілунки, швидше за все, виникли тоді, коли матері передавали немовлятам розжовану їжу з рота в рот.

Першою формою вживання приготовленої їжі на ранній стадії розвитку полювання було поїдання частково переваренного вмісту шлунка тільки що добутої дичини.

Найбільшим за величиною спрадавна наготовлюють стравою вважається смажений верблюд. Це блюдо подавалося при дворах правителів Марокко сотні років тому, і його продовжують готувати до цих пір на бедуїнських весіллях. Такий верблюд фарширується одним цілим бараном, 20 курми, 60 яйцями і багатьма іншими інгредієнтами.

Устриці часто вважалися афродизіаками, тобто багато раніше думали, що в них є речовини, що стимулюють статевий потяг.

Їду і секс часто пов'язували разом в усі періоди історії. Вважалося, що деякі види їжі, що нагадують за формою геніталії, мають сексуальну силу. Казанова, наприклад, підгодовував своїх майбутніх партнерок устрицями.

У Дельфах, релігійному центрі стародавньої Греції, щоб приготувати жертви богам, потрібна робота багатьох кухарів.

Пити свіже молоко в середні століття вважалося розкішшю, так як його було дуже складно зберегти.

Карамель винайшли араби, і вона служила як речовина для депіляції волосся у мешканок гарему.

Вурчестерскій соус роблять з дрібно перемелених (включаючи кістки) анчоусів, попередньо вимочені в оцті.

Перший суп був зварений з м'яса бегемота шість тисяч років тому.

Звичка прикрашати гарніри зеленню петрушки сходить до часів стародавнього Риму, коли гілочка цієї рослини асоціювалася з дияволом і вважалася антидотом при отруєнні. Додавання петрушки до страви асоціювалося як особливе розташування до гостя і як оберіг від нечистої сили.

У грецьких містах Ефесі і Елевсіні жриць храмів називали бджолами, тому що бджоли і те, як вони збирають мед, трактувалися в релігійному контексті. Вважалося, що бджоли виробляють мед чудовим чином, тому що не треба було дбати про збереження меду, так як він довгий час не псується.

Боби в деякі періоди історії вважалися символом ембріона і зростання. Стародавні єгиптяни називали місце Ка, в якому душі померлих очікували реінкарнації «бобовим полем».

Томат по своїй суті є фруктом, а не овочем. Це також перша рослина, яке змогли генетично модифікувати, і випустити на ринок в 1994 році. Незабаром після цього з'явилося ще понад півсотні генетично модифікованих продуктів, які були визнані безпечними для людського здоров'я.

Вважалося, що лимонний сік здатний розчиняти ненавмисно проковтнув риб'ячі кістки, тому в середні віки риба подавалася з шматочком лимона.

Перець чилі такий гострий, тому що він містить речовину, що називається алкалоїд капсацин і чотири інших споріднених йому хімічних з'єднання. Він також є головним інгредієнтом в перцевому соусі.

Воїни Аттіли, ватажка гунів (450 рік нашої ери), зберігали м'ясо, поміщаючи його під сідло коні. Вичавлений з м'яса сік і піт коні перемішувалися, зайва волога випаровувалася, і в результаті виходило в'ялена в міру підсолене м'ясо.

Люди використовували часник для відлякування комарів ще задовго до того як була опублікована книга Брама Стокера про графа Дракулу. Фольклористи вважають, це було через те, що вампіри мали гарний нюх, а часник своїм сильним запахом відбивав їх нюх. Доведено, що часник ефективний не тільки для відлякування комарів, але і кліщів.

Хліб став символом насичення, і переломлення окрайця часто має символічний зміст. Слово компаньйон походить від латинських слів «com», що значить «разом» і «panis» - «хліб».

Запах є одним з важливих показників привабливості їжі. Внесок смаку, структури і зовнішності їжі менш значні. Людське нюх здатне розрізняти і оцінювати більше 20 000 різних запахів.

Готування їжі за допомогою термічної обробки - це одне з найбільших революційних перетворень в історії людства, так як це не тільки змінило способи приготування їжі до вживання, але й стало важливою складовою частиною людської культури.

Стародавні єгипетські священнослужителі під час їх посвячення в духовний сан їли плоди фігового дерева. Індійці присвячували фігове дерево богові Вішну, а також вважається, що Ромул і Рем (засновники Риму) були народжені в тіні фігового дерева.

У день близько 27 мільйонів американців харчуються в Макдональдсі.

Гіппократ вважав, що м'ясо дорослої собаки неоковирне, в теж час суп з молодого цуценя він вважав корисним для хворих.

На Філіппінах вважається гарною прикметою, коли кокосовий горіх розколюється без зазубрин на половинках.


Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався