Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
Музика Цікаві факти про Опері
Новину додав Admin, 30-10-2012, 02:18, залишено коментарів: 0, переглядів: 6724
Назва жанру «опера» походить до латинського «опус» або «робота». Словосполучення «мильна опера» вперше з'явилося в 1939 році в якості знущального назви для денних розважальних радіопередач, які спонсорувалися виробниками мила.

Коли сумно відома співачка сопрано Франческа Куццоні відмовилася співати арію «Falsa imagine» з опери «Оттон» Генделя, автор схопив її за талію і присягнувся викинути її з вікна, якщо вона не погодиться.

У XVIII столітті в «opera seria» (серйозна опера), головним співакам доводилося стояти у третій балетної позиції, із зігнутими дугою колінами і зведеними разом п'ятами. Одна з кісточок в цьому положенні повинна була знаходитися злегка попереду іншої. Вони знаходилися в цій позиції до кінця пісні.

Протягом 17 століття, жінкам не дозволялося співати на сцені, навіть в хорі. Партії сопрано, мецо і альт виконувалися кастратами. Першим з великих кастратів (castrati) був Бальдассаре Феррі (1610-1680). Він був настільки знаменитий, що люди зустрічали його за три кілометри від міста і заповнювали його екіпаж квітами.

Вигадники опери іноді наймали групу людей для підтримки власних творів або для подвергания обструкції робіт своїх конкурентів. Ця група називалася «клака» і була цілком звичайною на європейських оперних спектаклях.

Перше представлення опери Пуччіні «Мадам Батерфляй» було одним з найбільших провалів всіх часів. Публіка видавала крики птахів, мукання овець і мекання кіз. Тим не менш, з часом «Мадам Батерфляй» стала однією з найбільш знаменитих опер в історії жанру.

Після того як Папа Інокентій 12 (1615-1700) почув про скандальне поведінці публіки на опері в Tor di Nona (в одному з районів Риму), він оголосив оперний театр аморальним і велів спалити його дотла.

Жан-Батист Люллі (1632-1687) вважається батьком-засновником французької опери, хоча він, насправді, народився в Італії. Він ввів в обіг диригентську «паличку», але, на нещастя, він ударив цієї «паличкою» за власною нозі, після чого у нього почалася гангрена, і вона вбила знаменитого композитора.

На прем'єру опери Шарля Гуно (1818-1893) «Фауст» не було продано достатньо квитків. Продюсер роздав квитки на три перші вистави людям, що живуть поза містом, і оголосив, що всі квитки розпродані. Заінтригована міська публіка почала скуповувати квитки, і «Фауст» став справжнім хітом.

Моцарт написав свою першу оперу, пародію на одне з оперних інтермецо у віці всього лише 12 років.

Бетховен написав єдину оперу «Фіделіо», яка відрізнялася неабиякою часткою гуманізму. Він працював над нею, знову і знову переробляючи, протягом довгих 11 років. Вона була поставлена ​​в 1805 році, як раз, коли глухота увергнула його в депресію.

Після закінчення оперного спектаклю чоловікам кричать «bravo», а жінкам прийнято адресувати «brava». Якщо ви хочете висловити захоплення двома або трьома співаками, використовуйте форму множини італійської мови, яка звучить «bravi».

Походження опери зазвичай приписують часам драм. Які ставили давні греки, хоча Єгиптяни поставили свій спектакль Heb-Sed (Бенкет Хвоста) ще за 2 тисячоліття до цього. Heb-Sed еволюціонував в П'єси Пристрасті, в яких представлялося славне минуле Єгипту перекладене на музику і супроводжуване співом.

Сама рання збереглася опера була поставлена ​​у Флоренції в 1600 році. Це була «Еврідіка», написана Джакопо Пері і Оттавіо Рінуччі. Незабаром після Флоренції представлення цієї опери пройшли з успіхом у Венеції, Римі та інших великих містах Італії.

Перший публічний оперний театр «Сан Кассіана» був відкритий у 1637 році у Венеції. У цьому театрі Клаудіо Монтеверді (1567-1643), якого вважають «батьком» сучасної опери, змістив акцент уявлень з діалогів на музику і спів. Багато в чому завдяки Монтеверді, Венеція стала столицею опери того часу.

«Севільський цирульник», одна з найвідоміших у світі опер, була написана Джоакіно Россіні (1792-1868) в рекордно короткі терміни - всього за два тижні.

Енріко Карузо (1873-1921), якого з перемінним успіхом вважають найвидатнішим оперним співаком усіх часів, був 18 за рахунком дитиною з 21, з яких дитячий повітря подолали тільки троє. Хлопчиком він працював в механічній майстерні і співав за гроші на вулицях. Він був першим оперним співаком, який не використав динамічної модуляції, тобто співав практично виключно форте (голосно).

Моцарт вступив в суспільство масонів («вільних каменярів») в 1784 році і написав кілька кантат для їх церемоній. У «Чарівну флейту» він включив їх ідеали дружби, мудрості, схиляння перед природою і жертовності. Лібретист Моцарта також був колись масоном. Моцарт помер усього через дев'ять днів після прем'єри опери, і говорили, що він був убитий, оскільки опери розкрила деякі таємниці сучасного йому суспільства.

Після того, як Плачидо Домінго зіграв в 30 липня 1991 року в Відні роль Отелло зі знаменитої однойменної опери Верді, зал аплодував йому цілих 80 хвилин, викликавши його на поклін 100 і один раз. Таким чином, був встановлений світовий рекорд за тривалістю оплесків.

Перша опера, написана жінкою, була написана в 1625 році і називалася La liberazione di Ruggiero. Автором її була Франческа Каччіні (1587-1641).

Ходили чутки, що суперник Моцарта, Антоніо Сальєрі, зізнався у навмисному його вбивстві перед власною смертю в 1825 році. Римський-Корсаков (1844-1908), натхненний цією темою, написав свою оперу «Моцарт і Сальєрі» в 1897 році.

Адольф Гітлер просто-таки обожнював оперну (та й будь-яку іншу) музику Вагнера.

Контральто-це найнижчий і найбільш рідкісний жіночий голос. Їм найчастіше дістаються ролі написані для «castrati», так раніше називали співаків, які були кастровані до періоду статевого дозрівання.
Інші новини по темі:
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Коментарі до новини: Цікаві факти про Опері
Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався