Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
Космос Цікаві факти про Місяці
Новину додав Admin, 30-10-2012, 02:22, залишено коментарів: 0, переглядів: 5638
Більшість вчених схиляється до теорії освіти Місяця, яка стверджує, що якось сталося лобове зіткнення Землі і якоїсь планети розміром із Марс. В результаті менша планета розвалилася на численні уламки, які утворили величезний пояс навколо Землі. Пізніше це кільце сконцентрувалося в величезний «згусток», з якого і утворився Місяць.

Коли Місяць віддаляється від Землі на найбільшу відстань (апогей), погода та припливи стають найбільш передбачуваними, але при знаходженні в перигеї (найближче до Землі) Місяць створює більш потужні припливи і робить земну погоду найбільш мінливою.

У Місяця незавидна історія. Вона пережила, так звану, «пізнього важкого бомбардування» - це був період в проміжку приблизно між трьома і чотирма мільйонами років тому. У цей період Місяць (заодно з нею і Земля) піддавалася жорстокій бомбардуванні метеоритами.

Місяць - це скоріше яйцевидне, ніж кулясте тіло.

Маса місячної кори становить лише 2-4% від її загальної ваги, тоді як земна кора складає 30% від її загальної маси.

Лунотрясения, які зароджуються в декількох кілометрах вглиб від поверхні супутника Землі, швидше за все, є результатом гравітаційної взаємодії двох небесних тіл.

Коли Місяць 4,5 мільярдів років тому, тільки зародившись, знаходилася на відстані 22 530 км від Землі, вона була в три рази більше.

Найбільший кратер знаходиться на невидимої із Землі стороні місяця, розташовується недалеко від її південного полюса і називається Ейткен. Найбільший кратер, видимий із Землі, називається кратером Бейлі, і його діаметр дорівнює майже 295 кілометрам.

Притягання Місяця уповільнює швидкість обертання Землі, до її освіти Земля оберталася набагато швидше, а дні були коротші.

Команда шостого Аполлона привезла з собою майже 4 центнери (385кг) Місяця.

Земля може «вмістити» близько 49 лун.

Цікаво, що Місяць у 400 разів менше, ніж сонце, але й знаходиться в 400 разів ближче до Землі. Таким чином, при погляді з Землі і Місяць, і сонце виглядають однаковими за розміром.

Сліди астронавтів залишилися на Місяці на мільйони років. Нічого дивного - там немає ні вітрів, ні вологи.

На Місяці немає атмосфери, тому там не буває сутінків, і ніч (або день) наступають миттєво.

На відміну від сонця, яке встає вранці і рухається по обрію одним шляхом кожен день і кожен рік, Місяць має складний цикл протяжністю в 18,6 років. Стародавні цивілізації, зрозумівши цей складний цикл, будували монументи, які «відстежували» руху Місяця.

До того як астрономи зрозуміли, що сонячні затемнення відбуваються, через те що світило затуляє Місяць, китайці вважали, що його проковтує величезний дракон. Під час затемнення вони виробляли якомога більше шуму, щоб налякати міфічна тварина.

Місяць шанувалася у багатьох давніх культурах як божество. У греків і римлян було навіть три богині Місяця: Артеміда (Діана) втілювала нову місяць, Селена - місяць в повній фазі, а Геката уособлювала зворотний бік цього небесного тіла.

Найстарішою з відомих карт Місяця 5 тисяч років, яку виявили в Ірландії, вирізаної в камені на доісторичної могилі. До цього найстарішою картою Місяця вважалося зображення місячної поверхні, створене Леонардо да Вінчі приблизно в 1505 році.

Першим посланцем людства на Місяць був радянський спусковий апарат Місяць-2.

Аристотель і старший з Пліній вважали, що Місяць впливає на рідину у людському мозку, зводячи його з розуму або викликаючи його неадекватну поведінку.

У листопаді 1970 року перший транспортний засіб проїхало по Місяці. Ним став доставлений на Місяць радянський робот Місяцехід 1.

Першою людиною, яка вчинила невеликий похід по Місяцю став в 1969 році, був американець Нейл Армстронг, а останній в новітній історії людський слід (і теж американський) на місячній поверхні залишив Юджин Кернан. Це сталося в 1972 році.

Сила тяжіння Місяця приблизно в 6 разів менше, ніж гравітаційні обійми Землі. Тому, якщо було б можливо провести легкоатлетичні змагання на Місяці, то рекорд зі стрибків у висоту «підріс» б до п'ятнадцяти метрів.

Повні сонячні затемнення трапляються раз на один або два роки. Але шанс опинитися повністю в тіні місяця саме в тому місці, де ви зараз перебуваєте може представитися тільки один раз в декілька сотень років.
Інші новини по темі:
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Коментарі до новини: Цікаві факти про Місяці
Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався