Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
Космос Цікаві факти про Венеру
Новину додав Admin, 30-10-2012, 01:40, залишено коментарів: 0, переглядів: 20187
Венеру часто називають близнюком Землі, так як вона найближча їй за розміром планета Сонячної системи. Вчені визначили, що діаметр Венери дорівнює 12 100 кілометрів, що приблизно на 640 кілометрів менше, ніж у Землі.

Хоча її і називають близнюком Землі стан поверхні Венери зовсім інше, ніж у Землі. Вчені вважають, що на поверхні планети дуже жарко і сухо і що води в рідкому вигляді тут немає через занадто високих температур.

Стародавні астрономи називали Венеру і Фосфорус і Геперус, помилково вважаючи, що це небесне тіло, видиме ввечері і вранці - це два окремих космічних об'єкта. Планету пізніше перейменували в Венеру на честь римської богині любові і краси.

Венера обертається навколо сонця практично по круглій орбіті, і середнє її відстань від сонця змінюється незначно. Щоб зробити оборот навколо сонця, Венері необхідно 225 земних діб або на 140 діб менше, ніж Землі.

Звертаючись навколо сонця швидше, Венера обганяє її кожні 584 земних діб, перетворюючись з «вечірньої зірки» (видимої після заходу), в «ранкову зірку» (видиму перед сходом), а потім - навпаки.

Венера-це одна з двох планет, які обертаються навколо своєї осі за годинниковою стрілкою зі сходу на захід. Точно так само поводиться тільки одна планета, і це Уран.

Через те, що Венера навколо своєї осі обертається дуже повільно (повний оборот здійснюється за 243 земних дня), день на Венері довший, ніж рік.

Коли за Венерою спостерігають із Землі, вона виглядає яскравіше, ніж будь-яка інша планета або зірка на небі. У певний час року, це перше небесне тіло, яке можна побачити на заході - а в інший час останньої зіркою видимої вранці.

Венера постійно покрита щільними хмарами, що складаються з сірчаної кислоти, через які не можуть проникнути промені видимої частини спектру. З цієї причини астрономи не мають можливість побачити поверхню Венери через оптичні телескопи. Більшість знань про Венеру видобуто за допомогою радіолокаційних зображень отриманих із американських і радянських міжпланетних космічних станцій.

Висока температура на поверхні Венери є результатом парникового ефекту. Через великі хмар, що складаються з сірчаної кислоти і оточуючих планету і щільної атмосфери з двоокису вуглецю, майже вся сонячна енергія, пробивающаяся через атмосферу, утримується під нею і нагріває поверхню планети.

Сила тяжіння на Венері трохи менше, ніж на поверхні Землі. Якби людина, що важить на Землі 70 кг, побував на Венері, там би він важив близько 62 кілограмів.

Через те, що Венера трохи менший від Землі і щільність її теж нижче, її маса складає 80% від маси Землі.

Венеру вперше відобразили з космосу в грудні 1962 року, коли безпілотний космічний апарат Марінер 2 пролетів на відстані 21 600 миль від планети, через 35 місяці після того, як він стартував із Землі. Це була перша планета (за винятком Землі), яку побачили з космосу.

Космічний апарат Венера 7, який успішно приземлився на Венері 15 грудня 1970, був створений в Радянському Союзі. До цієї дати декілька апаратів пролетіли повз поверхні планети, а Венера 7 врізалася в планету в 1966 році.

До зовсім недавнього часу Венера була відвідана частіше, ніж будь-яка інша планета: поряд з нею або на її поверхні побувало 18 радянських і 6 американських космічних апаратів. У наші дні найбільш відвідуваною планетою стає Марс.

Вчені сумніваються, що на Венері може існувати яка-небудь життя - надто вже висока температура на поверхні планети.

Венера-це друга планета від сонця та сама ближня планета до Землі. Відстань між Венерою і Землею варіюється від 23.7 million miles, коли вони розташовані найближче, а максимальне видалення становить 162 million miles.

Геологи вважають, що колись на Венері були великі запаси води, приблизно такі ж, як і на Землі. Але вода висохла приблизно 300 мільйонів років тому, після того як збільшилася інтенсивність сонячного випромінювання.

Так як Венера дуже повільно обертається навколо своєї осі, тут немає зміни пір року - вона просто постійно «пропікається» з усіх боків.

Вчені вважають, що Венера сформувалася, в основному, після вулканічних процесів, завдяки великій кількості виверження вулканів, розливам лави, формуванню кратерів і гірських хребтів на поверхні планети.

На відміну від інших планет, на Венері немає кратерів менше, ніж 2 км в поперечнику. Астероїди меншого розміру просто не долетять до поверхні планети, розсипавшись в пил в її надзвичайно щільною атмосфері.

Так як атмосфера Венери ніколи не прояснюється від величезних мас хмар, побачити з її поверхні сонці або землю не представляється можливим.

На Венері дме постійний сильний вітер, який змушує хмари зробити повний оборот навколо планети за четверо земних діб.

У той час як екваторіальний діаметр Землі майже на 4,5 км більше діаметру виміряного між полюсами, ці два діаметра Венери приблизно однакові, що робить планету практично ідеальною сферою.

На Венері немає відчутного магнітного поля (такого, яке є на Землі), і це навело вчених на припущення, що рідке ядро ​​планети, швидше за все, набагато менше, ніж у Землі.

Венера і Меркурій є єдиними планетами нашої системи, у яких немає природних супутників.

Венера, найяскравіша з планет. Вона сяє настільки сильно, що в безмісячну ніч вона цілком може відкидати тінь на Землю.
Інші новини по темі:
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Коментарі до новини: Цікаві факти про Венеру
Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався