Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
Космос Цікаві факти про Плутоні
Новину додав Admin, 30-10-2012, 01:37, залишено коментарів: 0, переглядів: 11488
Карликова планета Плутон названа на честь римського бога підземного світу. У римській міфології, Плутон був сином Сатурна, який з трьома своїми братами правил світом: Юпітер контролював небо, Нептун був владикою морів, а Плутон управляв пекла.

Атмосфера Плутона складається з азоту з деякою кількістю метану і окису вуглецю.

Плутон-це єдина з відомих карликових планет, що має атмосферу. Атмосфера Плутона непридатна для людського дихання і має невелику висоту. Коли Плутон знаходиться в перигелії (найближча до сонця), його атмосфера приймає газоподібний стан. Коли Плутон у апогеліі (далі всього від сонця), його атмосфера замерзає і випадає в осад на поверхню планети.

Для того щоб зробити повний оборот навколо сонця Плутону потрібно 248 земних років. Це самий тривалий період обертання навколо центру нашої системи з усіх планет. Найшвидшою з планет в цьому відношенні є Меркурій, якому для повного обороту навколо сонця потрібно 88 земних днів.

Щоб обернутися один раз навколо власної осі, Плутону потрібно 6 днів, 9 годин і 17 хвилин, що робить її другою за повільності обертання планетою сонячної системи. Найповільніше навколо своєї осі обертається тільки Венера - за 243 земних дня. Юпітер, хоча він і найбільший з планет, обертається зі швидкістю один оборот менше, ніж за 10 земних годин.

Плутон обертається в напрямку протилежному обертанню Землі. Це означає, що сонце там встає на заході, а закочується на сході. Тільки Венера, Уран і Плутон здійснюють обертання протилежне земному.

Так як супутник Плутона Харон тільки трохи менше за розмірами самої планети, астрономи називають їх разом подвійною планетою.

Сонячне світло досягає Плутона за 5:00, а щоб досягти поверхні Землі сонячному променю потрібно всього вісім хвилин.

В астрології Плутон асоціюється і з початком (відродженням) і з руйнуванням (смертю).

Коли Плутон входив в розряд планет сонячної системи (зараз його відносять до малих планет), він вважався самої холодної з них. Його температура знаходиться в межах від -240 ° до -218 ° C. середня температура тут -229 ° C. Найнижча температура, зареєстрована на Землі, була зафіксована в Антарктиді і дорівнювала -89.2 ° C, а найбільше наша планета розжарилася (до 70.7 °) в іранській пустелі Лут.

Людина, що важить на Землі 45 кг, на Плутоні буде важити близько 2кг 750г.

На Плутоні так темно, що людина мала б можливість милуватися зірками з його поверхні цілий день.

Спробувати побачити Плутон з Землі - це те ж саме, що намагатися розгледіти волоський горіх з відстані 50 кілометрів.

Так як супутник Харон і сам Плутон обертаються взаємно навколо один одного, з поверхні Плутона Харон здається застиглим в небі нерухомо. Крім того, одні й ті ж сторони Плутона і Харона постійно спрямовані один до одного.

У Плутона виявлено чотири супутники: Харон (названий на честь поромника пекла), Нікс (на честь грецької богині ночі й темряви), Гідра (по імені дев'ятибанна змії, що охороняє пекло) і поки ще безіменного супутника S/2011 P 1, який був відкритий зовсім недавно (в 2011 році).

Ще жоден штучний літаючий об'єкт, запущений із Землі, не відвідував Плутон. Тим не менш, міжпланетна станція New Horizons, запущена в 2006 році, повинна пролетіти поруч з Плутоном в 2015 році.

Протягом 76 років Плутон вважався планетою. Тим не менше, коли астрономи виявили, що це один з багатьох великих об'єктів в межах поясу Кюйпера, Плутон з 2006 року називається «карликовою планетою».

Плутон є другою за величиною карликовою планетою сонячної системи. Більше нього тільки Еріс, який на 27% більше ніж Плутон.

Плутон менше, ніж Меркурій і сім інших супутників різних планет, включаючи Ганімед, Титан, Каллісто, Іо, Тритон і нашу Місяць.

Коли в 1930 році Плутон був відкритий, багато людей пропонували різні назви для нього. Варіанти були такі: Хронус, Персефона, Еребус, Атлас і Прометей. Одинадцятирічна Венеція Берні запропонувала назву Плутон. Вона вважала, що це буде хорошим назвою, так як планета була такою темною і знаходилася так далеко, як і бог пекла. 1 травня 1930 назву планеті було присвоєно офіційно, і дівчинка отримала винагороду в розмірі п'яти фунтів стерлінгів.

Багато вчених вважають, що якби Плутон був ближче до сонця, його б класифікували як планету.

Зараз офіційною назвою Плутона є «астероїд номер 134340». Він був так названий після виключення з планет сонячної системи і переказ в ранг «планет-карликів». (Планети-карлики в астрономічних каталогах позначаються як астероїди).

У той час як Плутон «знижений» в ранзі до карликової планети, багато вчених намагаються зарахувати його і кілька інших його побратимів до розряду планет знову, так як вони мають свою атмосферу, пори року, полярні шапки і власні супутники.

Сонячне світло на Плутоні в 2 тисячі разів тьмяніше, ніж на Землі, і з його поверхні сонце покажеться тільки як невелика точка на небі.

Офіційним символом Плутона є переплетающиеся букви «P» і «L», які не тільки символізують назву, але і є ініціалами Персиваля Лоуелла, американського астронома, який ініціював пошуки планети, яка повинна була розташовуватися далі Нептуна, що і привело до відкриття Нептуна. Одна з обсерваторій в американському штаті Арізона названа ім'ям Лоуелла.

На Плутоні сонце сходить і заходить приблизно раз на тиждень.
Інші новини по темі:
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Коментарі до новини: Цікаві факти про Плутоні
Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався