Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
Цікаві факти про Рим
Протягом його багатої історії, яка триває ось уже близько 3 тисяч років, Рим не раз називали Вічним містом. Хоча виникнення Риму як поселення сходить до 625 році до нашої ери, найстарішим містом на нашій планеті, який був населений постійно, вважається Біблос, який знаходиться на території сучасного Лівану. Перші згадки про нього з'явилися ще за 5 тисячоліть до нашої ери.

Лінгвісти не виключають того, що слово Рим відбулося з мови етрусків від «rhome», що означало «сила» або «ріка». Також, можливо, що воно споріднене кореню «rum», що означає «вим'я», що можна віднести до вимені вовчиці, яка вигодувала близнюків Ромула і Рема. Іншим припущенням є те, що місто назване на честь дочки Енея, міфічного царя, дочка якого звали Рома.

Так як в ранньому Римі було мало жінок, люди Ромула (771-717 до нашої ери) викрадали жінок з найближчого італійського племені Сабіна. Більшість дівчат ставали нагородою тим, хто їх викрав, в той час, як найкрасивіших віддавали могутнім сенаторам.

Рим-це єдине місто, яке має інше суверенна держава на своїй території. Це Ватикан, який ще відомий і як найменша держава в світі.

Кава «капуччино» було названо на честь монахів італійського ордена капуцинів, які одягали капюшони, які називалися «cappucio».

Деякі релігійні джерела запевняють, що імператор Нерон був Антихристом і повинен повернутися в образі Антихриста. Деякі вчені стверджують, що число 666 в біблійній Книзі Одкровень є кодом імператора Нерона.

Деякі стародавні римляни вміщували над дверима свого житла фалічні символи як знаки удачі і родючості, а мініатюрні фалоси носили як прикраси у вигляді амулетів на щастя.

Населенню Рима більш, ніж в один мільйон чоловік, не було рівних у всій Європі, до тих пір, поки Лондон в 19 столітті не обігнав столицю Італії за цим показником.

Римські лікарі мали широкий вибір медичних інструментів, включаючи катетери та медичні дзеркала-відбивачі. Багато сучасні медичні терміни мають латинське походження. Наприклад, колінну чашечку багато лікарів називають «patella», що означає «дрібне блюдце».

Перший у світі торговий центр був побудований в Римі імператором Траяном. Він складався з кількох рівнів і більше 150 торгових точок, які продавали все, - починаючи від їжі і спецій і закінчуючи одягом.

Змія є звичайним чином у Римському мистецтві, і вважається, що вона приносить власнику ювелірних виробів з її зображенням любов у родині і достаток у домі.

Кажуть, що третя дружина імператора Клавдія носила перуки, покривала позолотою соски своїх грудей та одного разу влаштувала змагання з місцевою повією - хто з них задовольнить більше чоловіків за одну ніч. Зрештою, Клавдій її стратив.

Тога є унікальною римською одягом. Її носили тільки вільнонароджені громадяни Риму, як знак відмінності від людей інших категорій. За іронією долі, єдиною категорією жінок, які носили тогу, були римські повії, так як їм не дозволялося носити стола, традиційне плаття для римської жінки.

Іноді для лікування безпліддя римські лікарі рекомендували пити кров повержених гладіаторів.

Після смерті імператора випускали на волю орла (символу бога Юпітера), щоб він забрав його душу на небеса.

Фаши (fasces), які представляли собою пучок перев'язаних червоним бантом прутів, з бронзовою віссю в центрі, символізували міць і єднання Риму. Італійське слово «фашизм» отримало свою назву від слова «fasces».

У день офіційного відкриття Колізею на його арені було вбито 5 тисяч тварин. За скромними оцінками, за всю історію цієї споруди в ньому було вбито більше 500 тисяч людей і більше мільйона тварин.

Під час свого переходу через Альпи, початого для захоплення Риму в 218 році до нашої ери, ватажок карфагенян Ганнібал втратив 14 тисяч людей і 25 слонів. Після вторгнення Ганнібала римляни змогли звільнитися лише через 17 років. Ганнібал настільки налякав римлян, що вони ще кілька століть лякали ним своїх неслухняних дітей.

Діви - весталки були жінками, які підтримували священний вогонь Вести, римської богині берегині вогнища. Якщо вони втрачали свою цноту, навіть в результаті згвалтування, їх закопували живцем у невідмічений нічим могилу. За всю тисячолітню історію храму цього покаранню було піддано лише 18 весталок.

До кінця четвертого століття нашої ери римляни побудували більше 53 тисяч миль доріг по всій своїй імперії. Кожна римська миля дорівнювала приблизно 1450 метрам і відзначалася дорожнім каменем (віхою).

Стародавні римляни були дуже забобонні і вважали, що дзвін дзвонів полегшує болі при пологах, нюхання цикламенів запобігає облисіння, а побачити сову - це погана прикмета. Бджоли, які вважалися вісниця богів, приносили їм, як вони свято вірили, удачу.

Використання контрацепції і аборти були звичайним явищем в Римській імперії. Наприклад, жінка могла ввести собі в піхву оливкова олія, мед або іншу фільтруючу рідину або використовувати вовняне маткове кільце.

Місяць серпень, який раніше називали Sextillis (шостий), було перейменовано на честь римського імператора Августа. Січня назвали на честь римського бога Януса, який мав дві особи: одна дивиться назад - у минулий рік, а друге дивилося вперед - в майбутнє. Назва місяця квітня відбулося від латинського слова «aperire», що означає відкривати, можливо, через те, що в цей місяць відкриваються бутони квітів.

Над Колізеєм можна було висунути великий сонячний козирок, який захищав глядачів від сонця в жарку погоду. Колізей будували 12 років. Для того, щоб всі 70 тисяч глядачів могли вийти, вистачало всього трьох хвилин.


Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався