Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
Історія Факти про Шекспіра
Новину додав Admin, 30-10-2012, 02:24, залишено коментарів: 0, переглядів: 14898
Шекспір ​​був охрещений 26 квітня 1564 в місті Статфорд-на Авон, як раз за три дні до того як в церковних книгах було зареєстровано спалах чуми.

День народження Шекспіра зареєстрований за юліанським календарем 23 квітня в 1564 році, а згідно григоріанським календарем, який у католиків був введений тільки в 1582 році, а в Англії був прийнятий в 1751 році, 23 квітня «конвертується» в 3 травня.

Батько Шекспіра Джон був рукавичників, але з часом зміг досягти неабиякий на ті часи пост старшого бейліфа (вищу виборну посаду в Статфорде). Але в 1570 році він сам попався на нелегальній торгівлі вовною і лихварстві. Після чого публічне життя для Шекспіра батька була закрита.

У листопада 1582 року Шекспір ​​подав заяву на поєднання законним шлюбом з Енн Уейтлі (Anne Whateley). Можливо, це було неправильне написання прізвища Енн Хатауей (Anne Hathaway), на якій він одружився приблизно 30 листопада. До того часу Енн була вже три місяці вагітної.

На могильному камені Енн висічено, що вона померла у віці 67 років в 1623 році, тобто вона була старша дружина на цілих вісім років. Хоча в ті часи накреслення цифр 1 і 7 відрізнялося не сильно, тому цілком можливо, що Енн Хетеуей померла у віці 61 року і була старша Вільяма тільки на 2 роки.

У Вільяма і Енн Шекспір ​​було три нащадка: старша дочка Сюзанна і двоє близнюків Хемнет (син) і Джудіт (дочка). Сюзанну хрестили в травні 1583року, а близнюків Джудіт і Хемнета в лютому 1585го.

Свідоцтв того, що робив Шекспір ​​на початку свого письменницького творчості з 1582 по 1592 рік, не збереглося. Таким чином, можна тільки робити припущення, яким шляхом він прийшов до своєї слави.

Передбачається, що Шекспір ​​був і актором. Про це є свідчення, датовані 1592м і деякими іншими роками. Грав він невеликі ролі, щоб залишався час для серйозної драматургічної роботи.

Багато з п'єс Шекспіра засновані на п'єсах, легендах і міфах минулого, що в ті часи було цілком звичайною практикою.

У Шекспірівські часи не було завіс, і використовувався мінімум декорацій. Обстановка, навколишнє акторів, описувалася безпосередньо в тексті спектаклю.

Театрали часів Єлизавети могли купувати під час шоу яблука та інші фрукти, і якщо вистава не відповідав їхнім очікуванням, в акторів запускалися різні огризки.

У лютому 1599 Гутберг і Річард Бербедж і п'ять інших членів трупи, включаючи Шекспіра, орендували землю для театру Глобус на 31 рік. Частка участі Шекспіра в підприємстві в різні роки складала від однієї чотирнадцяти до однієї десятої.

Театр згорів дотла в 1613 році від пожежі, спричиненої пострілом гармати під час представлення шекспірівського спектаклю «Генріх VIII».

У 1603 році Шекспірівська компанія стала офіційним постановником вистав для короля Джеймса I і поміняла назву «Люди лорда Чемберлена» на «Люди короля».

У 1608 році «Люди короля» відкрили театр «Блекфайр», за зразком якого стали будуватися більш пізні будинки критих театрів.

Практично нічого не відомо про те, коли, як і де були написані 154 геніальних сонета, кому вони були присвячені і про хронологічному порядку їх написання.

Сонети вважаються суто любовними творами, але шекспірівські шедеври часто були «самоунічіжающімі», гіркими і навіть гомоеротічні. Багато сонети - це любовні листи, звернені до «прекрасного» чоловікові, що навело істориків на припущення про бісексуальність Шекспіра. Ці натяки простежувалися і в текстах деяких п'єс.

Хоча автори перших шекспірівських біографій стверджували, що драматург рідко піддавав свої роботи ревізії, три рукописних листа з незіграної на сцені п'єси «Життя сера Томаса Мора» показують зворотне. Багато позначки показують, що вони написані рукою автора і що автор, все-таки, переглядав багато моментів в своїх творах.

У шекспірівських творах міститься 2035! слів, які ніколи раніше не з'являлися в пресі, «critical» - «критичний», «frugal» - «ощадливий», «excellent» - «прекрасний», «countless» - «нескінченний» і багато інших.

Незліченна кількість дивовижних по витонченості і глибині фраз належить перу Шекспіра.

Відповідно до словника цитат, виданим в Оксфорді, Шекспір ​​написав десяту частину найбільш повторюваних цитат, як в усному, так і в письмовому англійською.

Деякі дослідники категорично стверджують, що Шекспір ​​зовсім і не писав своїх п'єс. Більше 50 кандидатів прираховувалося до авторів шекспірівських творів. Тим не менш, існує кілька доказів, що відносяться до певних творів. Протилежних доказів не існує, а всі чутки про обман засновані тільки на не вселяють довіру твердженнях.

Едвард де Вер, один з найвідоміших графів Оксфорда (сімнадцяти за рахунком) є головним «претендентом» на авторство шекспірівських п'єс. Але він помер на самому початку 17 століття, коли багатьох з п'єс Шекспіра не було навіть у планах. Так як у де Віра була власна конкуруюча театральна компанія, навряд чи він довірив би «свої» шедеври своїм суперникам.

До інших «авторам» кращих творів Вільяма зараховували і Френсіса Бекона. Але він, будучи сам блискучим письменником, залишив літературну спадщину, в якому простежувався стиль, абсолютно відрізняється від манери шекспірівського листи.

Син Шекспіра Хемніт помер у дитячому віці, у Джудіт народилося троє дітей, але вони всі померли бездітними, у Сюзанни дітей не було ніколи. У 1670 році, коли Сюзанна померла, закінчився і шекспірівський рід.
Інші новини по темі:
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Коментарі до новини: Факти про Шекспіра
Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався